Україна – Словенія: великий крок до Євро

фото - Сергій Бобра, Гал-Інфо
1/23
Національна збірна України з футболу зробила серйозний крок до фінальної частини чемпіонату Європи. Синьо-жовта команда у першому матчі плей-офф у Львові з рахунком 2:0 обіграла збірну Словенії. Влучними ударами у складі нашої команди відзначалися Андрій Ярмоленко та Євген Селезньов.

Ще перед стартовим свистком шведського арбітра Йонаса Ерікссона вболівальники часто подивлялися у віп-ложу стадіону «Арена Львів». Перший матч плей-офф для головної команди країни відвідав Петро Порошенко. Глава держави активно махав прапором, вітався з вболівальниками, але ті на нього відреагували нейтрально. По ходу першого тайму вболівальники своїми вигуками нагадали Порошенку, що не всі українські кіборги наразі звільнені з полону.

Порожніх місць на стадіоні видно не було. Вболівальники вщент заповнили трибуни «Арени Львів». Про «квиковий майдан» уже було багато написано та сказано, а от про ситуацію зі спекулянтами написати буде актуально. Квитки номіналом 80 гривень продавали по 500. Що цікаво, спекулянтів багато не було. В рази було більше вболівальників, які були готові купити квиток за таку ціну. Що цікаво, чимало любителів гри мільйонів так і не змогли потрапити на матч, оскільки попит на цей матч перевищив пропозицію.

«Ще не вмерла України» «Арена Львів» заспівала гучно. В цей момент по-справжньому пробігли мурашки по шкірі. Патріотичний заряд беззаперечно додав впевненості нашим футболістам і заставив словенців захвилюватися. Більшість з теперішніх гравців суперника України вперше грали на «Арені Львів».

Перший тайм поєдинку збірна України провела непогано. Особливо в плані результату, оскільки за підсумками першої 45-хвилинки ми забили на один гол більше, аніж суперник. Напруга поєдинку та ціна будь-якої помилки відчувалася аж занадто. Гравці обох команд часто робили багато сумбуру, не обходилося без простих помилок та технічного браку.

Незважаючи на це, команда Михайла Фоменка краще виглядала за суперника у першій 45-хвилинці. З лівого флангу оборону словенців тероризував Коноплянка, справа – Ярмоленко. Більшість атак в України проходили зліва, але єдиний гол у таймі гол забий той гравець, що грав справа у півзахисті. Після подачі кутового мяч відлетів до Ярмоленка. Андрій на замасі обіграв одразу двох гравців суперника, і з неробочої правої ноги пробив у дальній від Хандановіча кут воріт.

Влучний удар Андрія Ярмоленка підняв з місць вболівальників на трибунах. Щоб отримати саме такі емоції, вболівальники якраз і вистоювали багатогодинні черги до кас стадіону.

З забитим голом збірної України увага вболівальників переключилася на фанатський сектор «Арени Львів». Там був запалений перший фаєр, який стовідсотково не димітиме мимо очей чиновників з УЄФА. Такі дії горе-фанатів вболівальники охрестили словом «ганьба». Ймовірно, через фаєри у фанатському секторі певні санкції для львівського стадіону таки будуть застосовані.

Окрім голу «динамівця» Ярмоленка, гравці синьо-жовтої збірної створили ще кілька моментів для того, аби подвоїти свою перевагу у першому таймі. Особливо запам’ятався удар Сергія Рибалки, з яким з труднощами справився голкіпер «Інтера» та Словенії Самір Хандоновіч. З усіма іншими атаками збірної України Хандановіч та компанії також справлялися.

Словенія за увесь перший тайм створила два епізоди варті справжньої уваги. Йосип Ілліч пробив над воротами метрів з чотирнадцяти, а Вальтер Бірса у дуже хорошій ситуації надто далеко відпустив від себе м’яч і момент було втрачено.

На початку другої 45-хвилинки команді Михайла Фоменка вдалося не збавляти обертів. Україна атакувала великими силами і забила вдруге. Після прострілу Федецького та голу Селезньова «Арена Львів» вдруге у цьому матчі захлиснулася емоціями. Рахунок 2:0 уже виглядав солідно. За грою та результатом наша команда заслуговувала на позитивні відгуки.

Найбільше радувало те, що наша команда була дуже близькою до того, аби відправити суперника в нокаут, забивши третій гол. Супершанс після подачі Сидорчука втратив Гармаш. Втім, у цьому епізоді не так удар Гармаша, як бездоганна гра воротаря Хандановіча зберегла шанси словенців на вихід на Євро-2016. Змарнував ще одну диво-можливість і Селезньов. Євген після виходу сам на сам пробив у стійку.

Ще один шанс забити третій гол Україна втратила уже в компенсований арбітром час, коли «Арена Львів» вдруге у матчі заспівала «Ще не вмерла України». Євген Коноплянка у фірмовому для себе стилі не влучив у дальній від Хандановіча кут в одній з контратак нашої команди.

Словенці наприкінці першого тайму атакували значно більше, намагалися щось створювати біля воріт Пятова, але стовідсоткових моментів, щоб зробити рахунок 1:2 у них не було.

Україна обіграла Словенію з рахунком 2:0 і зробила великий крок на зустріч Євро-2016. Втім, з таким рахунком у першому матчі ми уже обігрували збірну Франції у Києві два роки тому. Куди потрапила збірна України після матчу-відповіді нагадувати, мабуть, не варто.

Одразу після матчу у Львові збірна України вилітає до Марібора. Там нагадаємо у вівторок, 17 листопада, команди проведуть матч-відповідь. Хоч і фаворитами у цій парі будемо уже ми, переможно здіймати руки вгору наразі рано. У Львові ми виграли першу битву, але ще аж ніяк не війну.