Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

14 листопада - Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом було запроваджено у 1991 році міжнародними організаціями у відповідь на загрозу зростання захворюваності на цукровий діабет у всьому світі. З 2007 року цей день проводиться під егідою ООН та відзначається членами двохсот асоціацій Міжнародної Діабетичної Федерації більш ніж у 160 країнах. Про це повідомила прес-служба Департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА.

Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості про діабет: про кількість хворих на цукровий діабет, зростання захворюваності, фактори ризику та заходи профілактики цієї небезпечної хвороби.

Дату було обрано, щоб вшанувати заслуги канадського вченого Фредеріка Бантінга, який народився 14 листопада 1891 року. У січні 1922 року він зробив ін'єкцію інсуліну 14-річному хлопчикові, Леонарду Томпсону, який страждав на важку форму цукрового діабету. Після декількох ін'єкцій інсуліну хворому помітно покращало, а через півроку він повернувся до нормального життя. Звістка про перші клінічні апробації інсуліну стала міжнародною сенсацією. Відкриття Фредеріка Бантінга та його колеги Чарльза Беста врятувало мільйони людських життів.

Основні симптоми, що дозволяють запідозрити цукровий діабет:

- надмірне виділення сечі;

- різка втрата ваги;

- постійна сильна спрага;

- сухість шкіри та слизових оболонок;

- відчуття голоду;

- свербіж шкіри;

- запах ацетону з рота.

Регулярно перевіряйте рівень цукру у крові, якщо:

- вам за 40;

- ви маєте зайву вагу;

- серед ваших родичів є хворі на цукровий діабет.

Раз на рік кожній людині варто робити аналіз крові на рівень цукру в крові.

Довідка.

За даними ВООЗ, в економічно розвинутих країнах світу до 4–6% населення хворіє на цукровий діабет.
У Європі питома вага таких хворих становить близько 4%.

В Україні на 1 січня 2016 року зареєстровано 1 223 607 хворих на цукровий діабет (2,9% чисельності населення). Проте кількість людей з недіагностованою патологією перевищує цю цифру в 3–4 рази. Останніми роками невпинно збільшується кількість хворих дітей, особливо віком до п’яти років, які потребують лікування препаратами інсуліну.

За даними, наведеними головним позаштатним спеціалістом департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації з ендокринології Юрієм Вендзиловичем, станом на 1 жовтня 2016 року у Львівській області налічується 63015 хворих на цукровий діабет, з яких 11114 отримує лікування препаратами інсуліну. Прогнозована кількість інсулінозалежних пацієнтів на початок 2017 року складає 11 400 осіб.

Як повідомив головний позаштатний спеціаліст ДОЗ ЛОДА з дитячої ендокринології Юрій Єрін, зараз по області зареєстровано 620 дітей, хворих на цукровий діабет, з них виявлених вперше – 62 дитини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ