Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У супермаркетах Києва масово продають товари з ДНР, ЛНР та Криму

На початку квітня активісти Громадського сектора Євромайдану проінспектували столичні гіпермаркети на наявність товарів з тимчасово окупованих територій. Зокрема були відвідані Novus, Фора, Ашан, Фуршет, Велика Кишеня, Сільпо та АТБ. Повідомив "Громадський сектор Євромайдану".

Під час моніторингу було виявлено 33 найменування товару, які були вироблені на тимчасово окупованих територіях. Найпоширенішими товарами з окупованих територій є солодощі "АВК" та "Конті", косметика "Біокон", мило "Українських Промислових Ресурсів" та ін.

Слід зазначити, що серед згаданих підприємств лише одне повідомило на своєму офіційному ресурсі про зупинку виробництва на донецькій фабриці "АВК". Водночас виникає два питання:

  • чому виробництво на фабриці не було припинено у квітні 2014 року, коли територію Донецька вже контролювали проросійські бойовики?

  • яким чином на прилавках з'явились солодощі, вироблені 18 лютого 2015 року, коли«АВК» стверджує, що виробництво зупинилось 23 січня?

Тема торгівельних відносин з тимчасово окупованими територіями є як ніколи актуальною у наш час.

На жаль досі ми не маємо офіційної позиції влади на всіх рівнях щодо торгівельних відносин з ДНР та ЛНР. Буквально у грудні 2014 року Генеральний прокурор, віце-прем’єр-міністр та міністр енергетики нас запевняли, що торгівлі з терористами не буде і вона підпадатиме під статтю Кримінального кодексу про фінансування тероризму. Але є одне але - Верховна рада проголосувала законопроект №1840 щодо визнання ДНР та ЛНР терористичними організаціями лише у першому читанні і 5 березня відправила його на повторне друге читання. Тому фактично економічні зв’язки з тимчасово окупованими територіями лишились дозволеними.

Останнім часом високопосадовці почали вже відкрито говорити про відновлення торгівлі з терористами:

  • 29 грудня 2014 року Петро Порошенко підтвердив плани закупівлі вугілля в ДНР і ЛНР

  • 13 січня у Москві відбулася неофіційна зустріч представників українського та російського вуглепрому

  • 1 квітня міністр енергетики Володимир Демчишин визнав, що Україна закупляє антрацитове вугілля у ДНР. Протягом квітня поставка буде до 500 тис. тонн

  • 11 квітня голова Донецької ОДА Олександр Кіхтенко заявив, що треба відновлювати торговельні зв’язки з ДНР та ЛНР

Також не слід забувати, що за офіційними заявами прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, тільки постачання газу та електроенергії на територію так званих ДНР та ЛНР українцям обійшлось у загальну суму у 1 млрд. доларів станом на квітень місяць.

Громадський сектор Євромайдану закликає українців перевіряти не тільки штрих-коди Російської Федерації, але й місце виготовлення продукції в Україні. Деякі народні депутати вже підтримали ініціативу законодавчо зобов’язати продавців маркувати продукцію як з РФ, так і з тимчасово окупованих територій. Бойкот лишається єдиною зброєю, поки держава неспроможна припинити будь-які економічні зв’язки з тимчасово окупованим Донбасом та Кримом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ