Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

АМКУ закликав мерів міст України утриматися від підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги

Антимонопольний комітет України звернувся до регіональних органів влади й місцевого самоврядування з пропозицією утриматися від підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Про це заявив виконувач обов’язків голови Комітету Олександр Мельниченко під час зустрічі з мерами міст країни. Повідомляє прес-служба Антимонопольного комітету України.
Зокрема, в.о. голови Комітету наголосив, що очікування майбутніх інфляційних процесів чи можливого зростання вартості енергоносіїв не може бути підставою для підвищення тарифів ЖКГ. Тому до Асоціації мерів міст України, керівників облдержадміністрацій, Голови Ради Міністрів АР Крим, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій надіслано офіційні листи Комітету з метою утримати їх від підвищення і затвердження економічно необґрунтованих тарифів. «Встановлення тарифів на послуги тепло, водопостачання та водовідведення сьогодні повноцінно знаходиться в руках місцевої влади, яка юридично «освячує» їх і несе за це персональну відповідальність перед громадою. Однак, за існуючих в країні умов вважаю підвищення тарифів в осінньо-зимовий період морально безпідставним. Адже сьогодні у влади є засоби і можливості утриматися від цього», – підкреслив Олександр Мельниченко.
Комітет вимагає, щоб кожна копійка тарифів була економічно обґрунтованою, а питання щодо їх можливого перегляду попередньо обговорювалося з населенням, громадськими організаціями, ЗМІ. Споживачам необхідно роз’яснювати принципи формування тарифів, забезпечуючи повною інформацією щодо їх складових та детальними даними щодо обсягу й якості наданих послуг. Відтак Комітет пропонує розробити порядок доведення до споживачів інформації про структуру тарифу, витрати монополіста, який пропонує змінити вартість послуг, запровадити процедуру проведення відкритих слухань.
Разом із цим, як зазначив Олександр Мельниченко, Комітет закликав органи влади й місцевого самоврядування розвивати конкуренцію в ЖКГ, щоб на цей ринок вийшли нові підприємства. Це дозволить покращити якість послуг та призведе до зменшення тарифів. «Настав час прийняти кардинальне рішення та створити Національну комісію з питань регулювання житлово-комунальних послуг на зразок тих, що функціонують й в інших сферах природних монополій, наприклад, в тій самій енергетиці. Цього не лише вимагає законодавство, потребу в існуванні такого органу, який незалежно визначатиме тарифи, підтвердило саме життя», – зауважив в.о. Голови Комітету.
Крім того, з метою вдосконалення регулювання сфери ЖКГ Комітет пропонує, по-перше, щоб місцева влада, здійснюючи аналіз зміни тарифів, вимагала від підприємств періодично надавати детальні звіти щодо витрат, напрямків використання прибутку, показників ефективності діяльності. По-друге, запровадити автоматизовану систему контролю за наданням послуг тепло- й водопостачання, яка б систематично відстежувала і фіксувала їх якісні та кількісні параметри. По-третє, провести інвентаризацію систем теплопостачання, що дозволить визначити ті будинки, де система централізованого теплопостачання є економічно неефективною і неспроможною забезпечити послуги належної якості.
«Обмежувати права людей, зокрема, й щодо підключення до автономного опалення у тих випадках, коли діяльність теплопостачальних організацій не забезпечує належних умов проживання, неприпустимо, – заявив Олександр Мельниченко. – Тому ми очікуємо на поміркований і виважений підхід до житлово-комунальних питань з боку місцевої влади, майбутнє якої завтра опиниться в руках громадян».
З початку ц.р. антимонопольні органи завершили розслідування за 135 справами про порушення конкуренційного законодавства в ЖКГ, надали місцевим органам влади й самоврядування 430 рекомендацій задля запобігання порушенням. Наразі 140 справ знаходяться у провадженні.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ