Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

До Львова приїдуть перформери з Китаю

фото організаторів
фото організаторів
фото організаторів
фото організаторів
фото організаторів
фото організаторів
фото організаторів
фото організаторів
1/4
13 та 14 травня у Львові вперше покажуть перфоманси митці з Китаю та Гонконгу. Покази відбудуться у рамках Лабораторії міждисциплінарних практик «Березіль», яка розвиватиме новаторські мистецькі практики, засновані Лесем Курбасом.

Лабораторія діятиме із 12 по 15 травня та окрім перфомансів міститиме лекції та майстер-класи.

Всі події будуть публічними та проходитимуть в галереї «Дзиґа» (вул. Вірменська,35) і в просторі поблизу неї.

13 травня, у суботу, із 17:00 перфоманси творитимуть китайський авторитетний перфомер Чен Шісен/Санму та Лю Нансє з Гонконгу.

Чен Шісен (Chen Shisen | SANMU) народився в Пекіні в 1963 році. Займається перфомансами з 1986 року. В 1987 переїхав в Японію. Після подій на площі Тяньаньмень в 1989 році брав участь в соціальних рухах, що змінило тематику його робіт. У своїй творчості використовує поезії, принтування, інсталяції як спосіб самовираження. В 2002 повернувся до Гонконгу та продовжив створення кураторських проектів. Зараз працює куратором CCCD artspace - Green Wave Art в Гонконзі.

Лю Нансє (Liu Nanxi) організовувала проекти перформативних обмінів між Гонконгом, Чехією, Словаччиною та Угорщиною, а також презентувала власні перфоманси. Зараз працює як перформерка, незалежна кураторка та фріланс-письменниця.

14 травня, у неділю, із 17:00 перфоманси творитимуть Ван Чую з Китаю та Ту Єук з Гонконгу.

Ван Чую (Wang Chuyu) народився в 1974 році в місті Шанксі. Фокусується на мистецтві перфоманс з 1996 року та незалежно курує такі мистецькі виставки та фестивалі в Китаї, є фасилітатором на щорічному майстер-класі з мистецтва перфоманс в Тайвані. Брав участь в перфомативних подіях у Великобританії, Японії, Тайвані, Кореї, Австрії, Швейцарії, Бельгії, Німеччині та ін.

Ту Єук (To Yeuk) створює перфоманси та інсталяції з 1998 року. Брала участь в Гонконгзькому міжнародному фестивалі перфомансу в 2015 році та в низці перфомативних обмінів між Гонконгом, Чехією, Угорщиною та ін. Здебільшого її роботи є рефлексією на соціальні рухи, проблеми навколишнього середовища, дослідження життя та себе та ін.  

Окрім них, свої перфоманси продемонструють Михайло Барабаш з України та  Марта Босовська з Польщі. Лекції-перфоманси проведуть Володимир Кауфман та Володимир Топій. Також на Лабораторії «Березіль» відбудеться презентація учнів Школи Перфомансу Марини Наумчук, Уляни Кульчицької,  Романа Хруща і Зоряни Савки.

Детальніше із програмою заходу можна ознайомитись за посиланням.

Довідка: Лабораторія «Березіль» – це вивчення нових міждисциплінарних практик актуального мистецтва, можливість почути, навчитись мистецьким практикам (які часто не присутні в українській освітній системі) через лекції, тематичні зустрічі-обговорення, майстер-класи, перфоманси, авторські проекти та консультації із запрошеними досвідченими теоретиками та практиками нових арт-технологій. 

Розвиток та застосування новаторських практик, які розпочав Лесь Курбас на арт-сцені 20-их років минулого століття, відкрили інший шлях для самовираження тоді і надихає тепер. Лабораторію створюють організатори великих арт-проектів Тижня Актуального Мистецтва та Школи Перфомансу.

Додамо, організатори та партнери заходу: Інститут Актуального Мистецтва,  Мистецьке об'єднання «Дзиґа», Громадське об'єднання «Вірменська 35», Львівська Міська Рада, Польський Інститут у Києві.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ