Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Фахівці харківського університету ДСНС запатентували авторську розробку

1/3
Фахівці харківського університету ДСНС запатентували способи гасіння низових лісових пожеж за допомогою гелеутворюючих систем та гасіння пожежі мобільним пожежним роботом. Про це 14 грудня повідомила прес-служба Національного університету цивільного захисту України.

27 листопада 2017 року відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі» в Державному реєстрі патентів України зареєстровані дві чергові наукові розробки, заявником і власником яких є Національний університет цивільного захисту України. 14 грудня університет отримав підтверджуючі документи – оригінали патентів України на корисні моделі.

Авторами розробки «Спосіб гасіння низових лісових пожеж за допомогою бінарних гелеутворюючих систем» є колектив кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил у складі професора Олександра Кірєєва, доцента Дмитра Трегубова та ад’юнкта Дмитра Савельєва. Застосування даного способу дозволяє підвищити ефективність гасіння та стримування розповсюдження низових лісових пожеж шляхом утворення на підстилці негорючого гелю.

Авторами розробки «Спосіб гасіння пожежі мобільним пожежним роботом» є творчий колектив у складі головного наукового співробітника науково-дослідного центру Юрія Абрамова та начальника кафедри організації та технічного забезпечення аварійно-рятувальних робіт факультету цивільного захисту Віталія Собини. Використання запропонованого способу дозволяє забезпечити інваріантність напряму та безперервність подачі вогнегасної речовини до вогнища загоряння відносно орієнтації мобільного пожежного робота внаслідок чого підвищується ефективність гасіння пожежі.

Нагадаємо, у 2016 році університет подав 40 заявок та отримав 35 охоронних документів на право інтелектуальної власності, а упродовж 11 місяців 2017 року – вже подано 45 заявок та отримано 42 патенти України на винаходи та корисні моделі, а також 3 позитивних рішення за результатами експертизи по суті на відповідність умовам патентоздатності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ