Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Інфільтрат зі сміттєвих станцій потрапить у Західний Буг?

Хоч Львівська міська рада і переконує, що інфільтрат не буде утворюватись з брикетованого сміття, втім, це не відповідає дійсності. Таке переконання висловив керівник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич в коментарі журналісту Гал-Інфо.

«При створенні перезавантажувальних станцій у Львові всі передбачені законом норми мають бути дотримані. Хочу звернути увагу, що Львівська міська рада стверджує, що інфільтрату з брикетованого сміття утворюватись не буде. Я можу стверджувати, що з часом навіть у брикетованому смітті будуть відбуватись процеси гниття та утворення інфільтрату. Куди його будуть зливати? Якщо він піде в колектор – ми іще більше забруднемо річку Полтву, адже наші очисні споруди і так не справляються... Далі отруєна вода потраплятиме до Західного Бугу», - розповів Микола Маланич.

Він також зазначив, що міська рада повинна виготовити всю необхідну документацію, котра передбачена законом в сфері поводження з твердими побутовими відходами. «Наразі жодних документів від міської ради ми не отримували. Почувши зі ЗМІ про вчорашнє рішення сесії Львівської міської ради, сьогодні ми уже звернулись листом до мерії з вимогою надати документацію. Законом передбачено термін один місяць на підготовку відповіді», - зазначив керівник Екоінспекції.

Додамо, що учора, 19 січня, на екстреній сесії Львівської міської ради депутати постановили ухвалу «Про критичну ситуацію, яка склалася на адміністративній території Львівської міської ради у зв’язку з неможливістю вивезення твердих побутових відходів».

Зокрема, ухвалою визначено місця для організації тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування твердих побутових відходів на територіях адміністративних районів Львова:

1. Сихівський, Галицький райони – вул. Стрийська, 193.

2. Залізничний район – вул. Городоцька 280.

3. Личаківський район – вул. Пластова, 13.

4. Шевченківський район – вул. Т. Шевченка, 327-г.

5. Франківський район – вул. Персенківка, 19.

Ухвала передбачає, що на цих майданчиках мають бути облаштовані брикетувальні комплекси з розрахунку один комплекс для одного адміністративного району.

Також ухвалою депутати надали львівському комунальному підприємству «Транспортна фірма «Львівспецкомунтранс» дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для виробничих потреб (у тому числі для організації тимчасових майданчиків для перевантаження та брикетування твердих побутових відходів) за рахунок земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ