Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Куйбіда знайшов спосіб вирішити житлову проблему в Києві

Сучасні комфортабельні райони Києва, сполучені автобанами з центром міста, повинні з'явитися у Вишгороді, Ірпені, Обухові, Борисполі, Броварах. Про це в своїй статті для ZN.UA пише екс-міністр регіонального розвитку і будівництва України Василь Куйбіда.

"Розв'язати ж проблему забезпечення киян новим якісним житлом мусимо згадавши про нинішні околиці. Давно вже не секрет, що мешканці навколишніх містечок цілими поколіннями працюють у Києві. Місце їх проживання є межею функціонування основної частини робочої сили, важливої складової ефективності будь-якої урбанізованої системи. Зовнішня лінія забудови має пройти по підкиївських містечках — Вишгород, Ірпінь, Обухів, Бориспіль, Бровари. Можна на основі цих містечок розбудувати сучасні комфортабельні райони Києва, з'єднати їх із центром багатоканальним швидкісним трамвайним сполученням і автобанами. Щоб можна було за короткий час доїхати з однієї частини міста в іншу", - зазначив Куйбіда.

На думку екс-міністра, "будівництво житла треба негайно відібрати з рук невеликої групи чиновників-шахраїв, що наживаються на хаосі, що панує в цьому секторі". Щоб зберегти київські парки та історичні місця, слід ввести мораторій на забудову в центрі і перенасичених житлових масивах.

"Важливою передумовою перетворення Києва в глобальне місто є розвиток сучасної інфраструктури (від доріг до інтернету). Треба розробити новий Генеральний план розвитку Києва до 2025 року, заклавши в основу його розвитку глобальні підходи до вирішення проблем", - констатував Куйбіда.

На його думку, другою базовою установкою повинна стати система раціонального витрачання коштів. "За приклад для нас може слугувати план розбудови Берліна (після об'єднання Західної і Східної Німеччини та ухвалення рішення про відновлення старої столиці). Німцям, окрім будівництва сотень державних офісів, необхідно було забезпечити житлом десятки тисяч державних чиновників із сім'ями. Також передбачалося стихійне переселення великої кількості людей до нової столиці. Щоб уникнути гіперстрибка цін на житло в Берліні, німці розробили план масової забудови Берліна і реалізували його у визначені строки. Сьогодні ціна житла в Берліні найнижча з усіх розвинених країн Європи. Нам треба використати їхній досвід і адаптувати його до вимог Києва. І, головне, виконати", - вважає колишній міністр.

ZN.UA 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ