Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Надзвичайні події

На Львівщині 18-річний хлопець, йдучи в сусіднє село, обморозив ступні

У зв’язку з різким похолоданням та прогнозами синоптиків щодо складних погодних умов у Львівській області на найближчі дні, Головне управління МНС України в Львівській області звертається до громадян з закликом вжити всіх необхідних заходів, аби уберегти себе і своїх близьких від переохолодження та обмороження.

У період з 26 по 29 січня в лікувальні заклади Львівської області звернулось 11 громадян через обмороження та переохолодження, 9 з них госпіталізували, повідомили в прес-службі ГУ МНСУ у Львівській області.

За інформацією прес-служби, зокрема, о 8:40 в Радехівську центральну районну лікарню з діагнозом обмороження обох стоп ІІ-ІІІ ступеня поступив Юрій М., 1993 року народження, житель с. Криве Радехівського району, який пішки добирався до дому з села Вузлове в село Криве.

З метою попередження випадків обмороження і загибелі людей, в м. Стрию на майдані Ринок за зверненням міського голови пожежно-рятувальним підрозділом Стрийського районного відділу МНС встановлено армійський намет для обігріву людей. Протягом минулої доби забезпечено гарячим чаєм та печивом 250 чоловік (з початку встановлення намету - 743 людини).

Рятувальники МНС рекомендують скоротити перебування на морозі і без необхідності не виходити на вулицю. Слід ретельно підбирати одяг - не одягати тісний одяг та взуття, бо це сприяє зменшенню кровообігу та швидкому замерзанню. Перенесення у руках важких предметів – сумок, кошиків тощо – сприяє здавленню судин рук, що сприяє їх швидкому замерзанню.

Попри розповсюджену у народі думку, вживання алкоголю сприяє розширенню судин та призводить до втрати тепла, що своєю чергою викликає швидке замерзання. Сприятимуть обмороженню кінцівок та обличчя косметичні зволожуючі креми!

Особливо треба берегтись від обмороження кінцівок хворим на судинні захворювання та цукровий діабет.

При виявленні ознак обмороження необхідно  вжити наступні заходи:

При обмороженні першого ступеню, для якого характерно почервоніння кінцівок, необхідно помістити людину у тепле приміщення. Можна проводити масаж кінцівок.

Увага! Не слід зігрівати кінцівки за допомогою високої температури (на батареї опалення, гарячою чи теплою водою тощо) — перепади температури погіршують стан та наслідки при обмороженні.

При обмороженні другого – четвертого ступеню (блідість, втрата чутливості кінцівок) слід відігрівати постраждалого за допомогою теплого повітря (застосовувати фен та інші нагрівальні прилади) чи води, починаючи з температури 20 градусів і поступово підвищуючи до 33 – 34 градусів. Якщо відігрівання неможливе або помітні ушкодження шкіри, а також при транспортуванні до медичних закладів, на обморожені місця необхідно накласти термоізолюючу (ватно-марлеву, вовняну) пов’язку.

Увага!Не слід відігрівати постраждалого з обмороженнями гарячою та теплою водою, бо швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ