Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Яворівському полігоні американці навчають батальйон з АТО

На Яворівському полігоні зараз навчають батальйон, який півтора року виконував завдання у зоні антитерористичної операції. Про це сьогодні, 8 грудня, під час дискусії на тему: «Імплементація стандартів НАТО в Збройні сили України. Перші результати за підсумками навчань на Яворівському полігоні», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник керівника Регіонального медіа-центру Міноборони України (м. Львів), підполковник Вадим Бакай.

«Це ті військовослужбовці, які найпершими вступили у бій  в зоні АТО», - каже він.

Про специфіку тренування розповів командир контингенту ЗС США в Україні, підполковник Нік Дусич (Nick Ducich). За його словами, навчання почалося в листопаді та продовжується у грудні.

«Ми зосереджуємося на вмінні військовослужбовця працювати самому. Вони навчаються орієнтуватися на місцевості, читати карти і надавати  медичну допомогу. Після індивідуального тренування ми перейдемо до командної роботи», - каже він.

За його словами, навігація на місцевості – це дуже важливо. Тому що військовослужбовці повинні вміти просуватися в горах чи в долині, вдень та вночі. Щоби не виникало непорозумінь, для метричної системи було обрано метри та кілометри, як це прийнято в Європі.

«Проте більше їх цікавить саме робота вночі: як маневрувати на місцевості, як це робити якомога тихіше, як розпізнавати міни вночі», - каже американський офіцер.

Підполковник Нік Дусич зазначив, що це – взаємовигідна співпраця.

«Ми переймаємо їхній досвід. І працюємо не тільки з тими, хто був в АТО, а й з професійними військовослужбовцями. Ми вчимося від них – як вони дають собі раду в цій гібридні війни. А ми передаємо їм свій 12-річний досвід бойових дій в Іраку та Афганістані. Ми показуємо як знешкоджувати міни, як уникати жертв серед цивільного населення», - каже він.

За його словами, зараз в навчаннях беруть участь 600 українських військовослужбовців, тобто 5 батальйонів, 300 американських інструкторів і 50 українських інструкторів.

«Коли наш контингент покине Україну, то українські інструктори зможуть навчати інших», - каже він.

Навчання для одного батальйону триватиме дев’ять тижнів. Наприкінці навчать кожен батальйон складатиме іспити в умовах, близьких до бою, в яких будуть використовувати бойові набої.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ