Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Пам’ятник Бандері у Львові і цього року не добудували

1 січня 2012 року у Львові біля пам’ятника Степанові Бандері урочисто відзначать 103-річчя від Дня народження провідника ОУН. Втім, пропри масштабні роботи, які велися цього року біля монумента, сам пам’ятник досі не завершено.

«Розмови про те, що 1 січня відкривають пам’ятник Степанові Бандері не відповідають дійсності. Насправді він не завершений. Просто після довгого затишшя цього року відбувся ще один етап робіт – облицювали гранітом арку за пам’ятником і відлили бронзові картуші, які розмістять на колонах», – розповів у коментарі Гал-інфо керівник авторського колективу, який працював над проектом пам’ятника, скульптор Микола Посікіра.

За задумом скульптора, чотири колони арки за пам’ятником повинні уособлювати чотири періоди української державності. Перша колона – Княжа доба. Тут, за задумом, мають розміститися зображення князя Володимира і княгині Ольги, Ярослава Мудрого, короля Данила. Увінчувати колону повинен тризуб часів Володимира. Друга колона – Доба козаччини. Тут планується розмістити рельєфи з постатями гетьманів Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, творця першої Конституції Пилипа Орлика. Третя колона – період визвольних змагань і постаті, що його символізують – Михайло Грушевський, митрополити Андрей Шептицький, Йосип Сліпий. Увінчуватиме її тризуб художника Георгія Нарбута, автора грошових знаків УНР. Четверта колона – Україна і знакові для нашого часу постаті – патріарх Мстислав і, можливо, В’ячеслав Чорновіл.

«Ці зображення повинні довести людям, що Степан Бандера як один із будівничих нашої держави, з’явився не просто так. І якщо залишити пам’ятник без цих постатей, він буде просто пам’ятником видатній особистості. Ми ж хотіли, щоб це був ще й пам’ятник нашій державності», – каже Микола Посікіра.

Водночас скульптор радий, що цього року справа зрушилася з місця, виділили кошти з обласного бюджету і облицювали арку гранітом. «Якби не позиція голови облради й інших людей, які активно долучаються до будівництва пам’ятника, а це і Петро Франко, і Ігор Калинець, то і цього б не було», – каже він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ