Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Префект буде державним службовцем і ця посада не належатиме до політичних, - В’ячеслав Негода

Триває спільна робота Мінрегіону з експертним середовищем у сфері реформування системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади щодо законодавчого забезпечення створення та функціонування в Україні інституту префектів, повідомила прес-служба Мінрегіону.

Нагадаємо, створення інституту префектів передбачено законопроектом про внесення  змін до Конституції України щодо децентралізації влади, який отримав позитивну оцінку Венеціанської комісії та щодо якого Конституційний суд України надав висновок, яким визнав даний законопроект таким, що цілком відповідає вимогам статей 157 і 158 Основного закону.

6 серпня робоча група під керівництвом заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслава Негоди провела обговорення першої робочої редакції законопроекту про префектів у форматі засідання круглого столу.

Заступник Міністра зазначив, що йдеться про ліквідацію інституту місцевих державних адміністрацій – обласних та районних у системі органів виконавчої влади та створення інституту префектів, які будуть місцевими органами виконавчої влади.

«У робочій версії законопроекту передбачається, що префектів призначатиме Президент України за поданням Кабінету Міністрів України. Також передбачається, що префект – це державний службовець і ця посада не належатиме до політичних. Основна його функція, як це визначено змінами до Конституції України – здійснення нагляду за додержанням Конституції та законів України органами місцевого самоврядування», - пояснив В’ячеслав Негода.

На запрошення Мінрегіону та київського офісу Фонду міжнародної солідарності  «Solidarity Fund PL» під керівництвом Маркіяна Желяка, до України прибули польські експерти-практики реформування місцевого самоврядування – Яцек Козловський, воєвода Мазовецький та Гжегож Кубальський, заступник директора Бюро Асоціації польських повітів, експерт сейму Республіки Польща. Вони спільно з фахівцями міністерства та експертами асоціацій органів місцевого самоврядування готують проект Закону України «Про префектів».

Воєвода Мазовецький Яцек Козловський зазначив, що напередодні уважно ознайомився з проектом змін до Конституції України і першою редакцією проекту закону про префектів, які є аналогом посад воєвод у Польщі.

«Тут я бачу певні принципові подібності тих засад, на яких базується сьогодні Польська держава, і тих принципів, які мають бути покладені в нову державну модель України. Я бачу, тут закладені саме ті принципи, що є важливим для передачі успішного досвіду становлення самоврядування в Польщі для того, щоб це так само відбулося в Україні», - наголосив Яцек Козловський.

Він зазначив, що Польща є унітарною державою, яка одночасно має глибокий рівень децентралізації, що базується на принципі субсидіарності, тобто допоміжності.

«Польська реформа місцевого самоврядування була, з одного боку, реформою політичної системи і мала великий вплив на реформування економіки. І успіхи польських реформ і причина швидких демократичних змін на початку 90 років минулого століття полягали в тому, що ці три ключові реформи - реформа політичної системи, системи економічних стосунків і реформа системи публічної адміністрації відбувалися паралельно і дуже швидко. Отже суть: коли ми одночасно робимо в короткому проміжку часу реформу ключових аспектів суспільно-політичного життя, то позитивні результати акумулюються і додаються. Якщо реформи розтягувати в часі, то таким чином ми допомагаємо тим, хто проти реформ і їх критикує», - сказав воєвода Мазовецький.

 

 
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ