Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Тарас Возняк виступає за Львів, як за «місто Пінзеля»

Відомий львівський культуролог, редактор журналу «Ї» Тарас Возняк вважає бренд Львова «Львів – відкрите місто» — недосконалим. Найкращим брендом, на його думку, було б «Львів — місто Пінзеля». Про це він заявив сьогодні, 28 лютого 2007 року, під час прес-конференції.
 За однією з версій, у 1740 році у містечку Бучач на українському Поділлі (на той час – Річ Посполита, Польща) при дворі Канівського старости Миколи Потоцького з’явився скульптор, що назвав себе Пінзелем. Надалі працював з архітектором Бернардом Меретином.
Друга половина 1740-х Пінзель виконує на замовлення Миколи Потоцького алегоричні кам'яні фігури, встановлені згодом на аттику Бучацької ратуші. Для церкви Св. Покрови в Бучачі виконує іконостас, амвон, вівтарі Св. Миколи та Вознесіння Богоматері з алегоричними фігурами Віри, Мужності, Товія та невизначеною жіночою фігурою.
Перша половина 1750-х років Пінзель виконує в Городенківському костелі о. Місіонерів п'ять дерев'яних вівтарів: Богородиці з фігурами Якима, Анни, Єлизавети та Йосипа. Розп'яття з пристоячими Іоаном та Марією, Яна Непомука з жіночими алегоричними постатями. Вівтар з фігурами Св. Вікентія та Св. Роха, Св.Трійці з фігурами Пророка та композицією «Жертвоприношення Авраама». Амвон з євангелістами та рельєфом «Христос у Єрусалимському храмі». Зроблена також фігура «Св. Фелікс з Дитиною» для монастиря сестер Милосердя в м. Маринополь.
Пінзель отримує 990 золотих за виконання разом з Іоаном Георгієм Гертнером у Львівському костелі о. Тринітарів двох вівтарів Патріархів. Додатково для цих вівтарів робить невеликі фігури Яна Непомука та Св. Якима.
Друга половина 1750-х років Пінзель виконав фігуру «Розп'яття» для костелу Св. Мартина у Львові.
1759 року Пінзель проводить роботи у Львівській Архикатедрі Св. Юра (архітектор Бернард Меретин). На фасаді в камені виконується кінна фігура Св. Юра та покровителів родини Шептицьких, що займались будівництвом храму, Св. Леона та Св.Атанасія.
Також ведуться роботи в костелі, що був побудований неподалік Львова, в с. Годовиці Бернардом Меретином. Це Великий вівтар з «Розп'яттям», двома ангелами, Іоаном та Марією, композиціями «Авраам приносить в жертву Ісаака» та «Самсон, що роздирає пащу лева» в натуральну величину.
Іоан Георгій Пінзель помер у кінці 1761 року.
2007 рік в Україні проголошено Роком Пінзеля.
 
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ