Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Львів хоче відкупитися від Малехова і далі возити сміття на Грибовицьке сміттєзвалище

Сьогодні, 15 вересня, під час засідання сесії Львівської міської ради депутати затвердили договір про спільну діяльність Львівської міської ради та Малехівської сільської ради щодо закриття Грибовицького сміттєзвалища шляхом проведення повної рекультивації, відведення інфільтратів з відповідним очищенням збірників інфільтрату. Цей договір став предметом активної дискусії між депутатами. Про це повідомив кореспондент Гал-інфо із сесійної зали.

Депутати наголосили, що це додаткове питання, яке було внесене на сесію з голосу, і вони навіть не мали змоги ознайомитись із договором.

Як зазначив депутат Маркіян Лопачак, договір не обговорювали на колегії.

Депутати попросили заслухати з цього приводу представників громади с. Малехів. Під час виступу представниця громади Галина Денько заявила, що учора мешканц Малехова були в сільського голови, останній повідомив, що нічого не знає про такий договір.

"Яка мама буде думати про школу, коли у неї вдома хвора дитина. Та хоч золотом нас засипте, але це проблему не вирішить", - сказала вона.

За її словами громада вимагає повного закриття сміттєзвалища, його рекультивації.

Окрім того, вона наголосила, що ласі пропозиції від Львова Малехову посіють розбрат поміж інших сільських громад, які також страждають від Грибовицького сміттєзвалища, але не отримають компенсацій.

Стосовно самого договору, то варто зауважити, що міська влада стала  дуже щедра на різні звабливі пропозиції.

Натомість в обов'язках сторін прописано, окрім рекультивації сміттєзвалища, ще й фактичне подовження вивозу сміття на Грибовицьке сміттєзвалище.

Додамо, що є пункт "Здійснити заходи із стабілізації схилу сміттєзвалища  у відповідності до робочої документації "Технологічна карта складування ТПВ" в об'ємі першочергових заходів із стабілізації полігону, розробленої ТзОВ "Інститут Гірхімпром".

Як раніше повідомляло Гал-інфо, схил хочуть стабілізувати новим сміття, а це означає поновити вивіз львівського сміття на сміттєзвалище, що, вочевидь, дозволить владі Львова на певний час вирішити проблему із вивозом сміття.

Власне, наступний пункт договору обумовлює те, що приймання ТВП на полігоні буде здійснюватися виключно для заходів стабілізації схилу сміттєзвалища.

Окрім того, в договорі обіцяють протягом 1,5 року відвести інфільтрат і очистити збірники.

Також передбачається відшкодування шкоди Малехівській сільраді, зумовлену забрудненням і засмученням земельних ресурсів, що відбулося 30 червня 2016 року - протягом 6 місяців з набрання чинності договору.


Своєю чергою Малехівська громада має не перешкоджати вивезенню ТВП для стабілізації сміттєзвалища.

Також Малехівська сільська рада має надати Львівській міськраді дві земельні ділянки площею 2,5181 га та 1,0197 га для здійснення передбачених заходів.

Згідно договору Львівська міськрада зобов'язується: 

1. побудувати школу на вул. Генерала Чупринки в с. Малехів протягом 2 років (в бюджеті Львова на 2017 рік передбачать на це 19 млн грн); 

2. надати субвенції для:

- будівництва централізованого каналізування с. Малехів в сумі 13 млн грн;

- на капітальний ремонт доріг комунальної власності у 2017 році на 3,5 млн грн;

- на централізоване водопостачання в сумі 4 млн грн;

- на будівництво амбулаторії сімейного типу, а саме незавершене будівництво закладу для людей похилого віку та службових квартир для вчителів - під лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини, допоміжних приміщень для оздоровлення на вул Івасюка, 8, всього 4,5 млн грн;

- на реконструкцію адміністративного будинку на вул Січових Стрільців, 17 в Малехові під дитячий садок, всього 3,8 млн грн;

- звільнити від оплати за водопостачання жителів Малехова.

Також Львівська міська рада щорічно надаватиме субвенцію на оздоровлення дітей Малехова в розмірі 600 тис. грн впродовж 15 років з моменту набрання чинності договору.

Договір набере чинності з моменту затвердження його депутатами Львівської міської ради і депутатами Малехівської сільської ради та діятиме до повного виконання сторонами зобов'язань.

У разі невиконання або неналежного виконання (протермінування більше ніж на 2 місяці) Львівська міська рада зобов'язана сплатити штраф у розмірі 50 млн. грн. 

Невиконання договору дає підстави Малехівській сільській раді розірвати договір в односторонньому порядку.

Незважаючи на те, що депутати вперше побачили цей договір щойно на сесії, "за" нього проголосувало 49 депутатів. Вони мотивували своє рішення тим, що нарешті розпочнеться робота з вирішення проблеми Грибовицького сміттєзвалища, і Львів позбудеться сміттєвої кризи.

Додамо, що цей договір на сесії Малехівської сільської ради ще не розглядали.

Зазначимо, в розпорядженні редакції Гал-інфо є текст угоди між Львівською міською радою в особі Андрія Садового та Малехівською сільською радою в особі селищного голови Володимира Сеньковського.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ