Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові депутати вимагають ліквідувати «чорні списки»

У Львові чиниться безлад із дозволами на розміщення тимчасових споруд або ж кіосків. Одним підприємцям такі дозволи надають, іншим – ні. Саме цю проблему порушили члени комісії архітектури, містобудування і охорони історичного середовища Львівської міської ради під час конференції в «Гал-інфо», яку вони провели сьогодні, 17 лютого.

Зокрема, голова комісії Ігор Телішевський (керівник фракції партії "УКРОП") повідомив: «Наразі все відбувається у ручному режимі: є свої люди, а є чужі.  Так звані «чорні списки» придумали самі ж чиновники, щоб одним дозволяти, а іншим – ні».

Думку продовжив секретар комісії Сергій Івах (член фракції партії "БПП "Солідарність"), який повідомив: «Сьогодні перед нами стоїть завдання: унеможливи будь-яку корупційну складову. Для цього потрібно уникнути вибірковості і домогтись максимальної прозорості».

Він додав: «Перед нами стоїть  питання, як полегшити життя підприємцю. Тому моя особиста пропозиція – продовжувати підприємцям терміни договорів оренди, як мінімум, на один рік. А також не обмежувати ніяким терміном процедуру оформлення документів, щоб дати можливість людям спокійно  підписувати всі папери».

На підтвердження слів депутатів під час прес-конференції виступила підприємець Катерина: «Один з депутатів продавав три кіоска. Після кількох сесій я отримала дозвіл, щоб робити всі документи. Проте, як всі знають, у міській раді були «чорні списки». Куди б я не зверталась, мені усюди говорять, що я у тому списку. Тоді за що з мене взяли гроші. Я говорю напряму, що купила кожен з тих кіосків по 5 тисяч доларів. То у загальному – 15 тис. доларів».

Член  комісії, депутат Михайло Дідух (член фракції партії "Громадських рух "Народний контроль") зазначив: «Якщо людина станом на сьогодні має всі документи, всі оплачені квитанції,  але відповідний об’єкт ще не встановлений, тоді підприємцю мають надати дозвіл. Але якщо тимчасові споруди вже встановлені і є певні порушення, то, як варіант, застосувати відповідні санкції. Бо якщо підприємець платить за 20 квадратних метрів, а насправді має всі 50, то так не може бути, адже через це бюджет Львова недоотримує гроші».

Також під час конференції члени комісії представили «Зразки взірцевих проектів тимчасових споруд (малих архітектурних форм) для впровадження підприємницької діяльності у м.Львові».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ