Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Турці каналізаційні стоки потрапляють просто у місцеву річку

«Якщо раніше каналізаційні стоки із забруднюючих речовин містили лише мило, то сьогодні це маса хімічних сполук, які потрапляють у ріки та негативно впливають на екосистему», - зауважив під час апаратної наради голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк.

Як розповів начальник Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Ігор Цейтлін, місто Самбір досі користується технологічними рішеннями 60-70 років минулого століття. Зокрема, всі каналізаційні стоки скидають на спеціальні поля, де вони відстоюються, а опісля відбувається захоронення. Про це йшлося сьогодні, 12 листопада, під час апаратної наради, яку провів голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк. Повідомила прес-служба ОДА.

Зі слів, Ігоря Цейтліна, найгірша ситуація у Турці, де через старі очисні споруди, що вийшли з ладу, стоки потрапляють у місцеву річку.

«Питання занедбаного стану водопровідно-каналізаційного господарства потрібно вирішувати першочергово, - зауважив Михайло Костюк. – А питання Турки негайно потрібно виносити на рівень Міжнародної асоціації «Карпатський Єврорегіон». Адже ця проблема стосується не лише району, а цілої екосистеми Карпат».

Ігор Цейтлін розповів також, що Головне управління житлово-комунального господарства ОДА направило в Міністерство екології та природних ресурсів України відповідні документи щодо фінансування з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища чотирьох об’єктів із будівництва та реконструкції каналізаційних мереж в Мостиськах, Городку, та Жидачеві та трьох об’єктів із реконструкції очисних споруд в Пустомитах, Моршині та Радехові на загальну суму 21 634,35 тис. грн. Окрім цього звернення також стосувалося природоохоронного заходу «Коригування проекту зовнішніх мереж господарсько-побутової міської каналізації та проект будівництва модульних каналізаційних очисних споруд продуктивністю до 500м3 в добу в м. Яворові, Львівської області» на загальну суму 1 100,0 тис. грн. та природоохоронного заходу «Реконструкція очисних споруд каналізації м. Турка Львівської області» вартістю 19 087,0 тис. грн.

Як повідомив Ігор Цейтлін, міністерство вже запланувало фінансування з держфонду природоохоронного заходу «Будівництво об’єкта «Побутова каналізація північної частини м. Жидачева Львівської області» на суму 1 468,855 тис. грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ