Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Україна просить Білорусь зняти обмеження на українську продукцію

Необхідно терміново зняти всі обмеження на поставку української продукції на ринок Республіки Білорусь. Про це під час засідання українсько-білоруської Робочої групи високого рівня заявила заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська, повідомляє прес-служба КМУ.

"Необхідно терміново зняти всі обмеження на поставку української продукції на ринок Республіки Білорусь, пов’язані з необхідністю проходження процедури санітарно-гігієнічної експертизи, яка була введена постановою Ради Міністрів Республіки Білорусь від 06.08.2015 №666", - наголосила Микольська.

Вона підкреслила, що Мінекономрозвитку буде вживати всі необхідні заходи для підтримки вітчизняних експортерів, а також наголосила, що вирішення питання доступу м'ясо-молочної та вагонобудівної продукції на ринок Білорусі та країн ЄАЕС є вкрай важливим для нашої країни.

"Питання, які турбували білоруську сторону, знаходяться у процесі вирішення. Так,  розроблено та схвалено законопроект "Про визнання таким, що втратив чинність Закон України "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року", яким передбачено зняття додаткового імпортного збору", - зазначила Торговий представник України.

Вона повідомила, що з ВАТ "МТЗ", ВАТ "Белкард" та РУП "Белмедпрепарати" зняті спеціальні санкції, а з ВАТ "Борисовський завод медичних препаратів" тимчасово зупинені.

У ході засідання сторонами також було порушено низку інших питань, які підіймаються бізнес-колами обох країн.

Сторони обговорили введення утилізаційного збору Республікою Білорусь на транспортні засоби (крім автомобілів походженням РФ), завдяки чому виробники українських автомобілів знаходяться в нерівних конкурентних умовах. 

У свою чергу білоруські колеги висловили занепокоєння стосовно митного декларування білоруських товарів, зокрема - нафтопродуктів, а також визначення індикативної вартості товарів.

"Нам необхідно у двотижневий термін  розпочати  вирішення всіх питань, які виникають у взаємній торгівлі відповідно до результатів сьогоднішнього обговорення", -  підсумувала Микольська.

Економічна правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ