Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Україні потрібна негайна військова допомога, – американський експерт

Мир в Україні повинен лишитися пріоритетом для Заходу. І українській армії потрібна негайна військова допомога, якщо ЄС і США хочуть, щоб країна далі рухалася на зближення з ними. Про це, як повідомляє Gazeta Wyborcza, сказав директор Center for European Policy Analysis Уесс Мітчелл.

Він підкреслив, що ситуація щодо України дуже небезпечна. Про війну в Донбасі на Заході пригадують дедалі рідше, а в дипломатичних переговорах щодо її врегулювання не брали участі ті, хто мав, а саме Євросоюз і НАТО. Натомість цю роль на себе взяли лідери Франції і Німеччини.

На думку експерта, це була помилка і поганий прецедент у відносинах між Росією і Заходом, який виключив з розмов головних міжнародних гравців.

"Гадаю, що ситуація в Україні стабільна у багатьох аспектах, але це фальшивий спокій. Російське втручання в Сирії створило підґрунтя для можливого збільшення співпраці з країнами Заходу проти "Ісламської держави". А це може створити розкол в НАТО чи навіть стати підставою для поступок з боку Заходу на користь Росії", - припускає Мітчелл.

На його думку, Україна повинна лишитися пріоритетною попри те, що війна в Сирії викликає більше емоцій в Європі.

"Ми не можемо втратити Україну у ширшому, цивілізаційному вимірі. Потрібна негайна військова підтримка України. Адже її армія невелика і недосить добре озброєна. Якщо хочемо, щоб хоч колись у майбутньому Україна прагнула зближення з Заходом, ми повинні надати саме військову допомогу", - вважає американський експерт.

Мітчелл додав, що США і інші країни Заходу мало зробили в цьому напрямку. Також він наголосив, що потрібні більші кошти для зміцнення України у військовому і економічному плані.

"США повинні виступили лідером у проблемі України, а новий уряд в Польщі має можливість змусити ЄС залишити українське питання на порядку денному, попри те, що Сирія викликає сильніші емоції", - вважає директор Center for European Policy Analysis.

Раніше видання Financial Times писало, що Захід не повинен "торгувати" Україною, домовляючись з РФ про допомогу в Сирії. Не може бути й мови про повернення до політики "великої сили" з її сферами впливу, чого Путін очевидно прагне.

Раніше французьке видання Le Monde писало, що Захід не повинен обмінювати Україну на допомогу Путіна в Сирії. Не виключено, що за певних умов Путін погодиться позбутися Асада. Але, торгуючись за це і російську допомогу у війні проти "Ісламської держави", Захід не повинен продавати свої цінності, через які він підтримує Україну. У свою чергу президент України Петро Порошенко вважає помилкою довіру Заходу до Путіна у питанні Сирії. Український президент взявся "боротися" проти тероризму в Сирії в той же час, коли підтримує терористів в Україні.

В цей же час видання The Times писало, що Захід може знищити "Ісламську державу" без допомоги Путіна. Військові експерти кажуть, що 15 тисяч американських солдатів буде достатньо, щоб це зробити. Її підтримає союзна армія Іраку, а також курди і бійці "Вільної сирійської армії" в Сирії.

Тим часом оглядач Rzeczpospolita писав, що Путін захоче дозвіл Заходу на розправу з Україною в обмін на війну проти ІД. Захід, швидше за все, погодиться на обидві умови Росії, оскільки це все одно менша ціна, ніж та, яку американці заплатили в Іраку і Афганістані.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ