Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

Українські письменники закликають говорити українців рідною

До Дня української писемності та мови українські письменники розказали, чому вони спілкуються рідною мовою та закликали робити те саме усіх українців.

Участь у зйомках взяли Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько та Іван Малкович.

«Ідея відеороликів була в тому, щоб російськомовні українці зрозуміли абсурдність факту – чому вони розмовляють не своєю мовою. Тому ми задавали лише по два питання кожному письменнику, з яким спілкувались – чому вони говорять і пишуть українською. На це питання багато хто реагував здивовано – а як інакше, це ж природно? І тому ми сподіваємося, що так само природно виникне питання у всіх російськомовних українців і вони таки перейдуть на нашу мовну сторону», – коментує режисер відеороликів Юлія Капшученко-Шумейко.

Оксана Забужко зазначила, що вона щаслива бути спадкоємицею дуже сильної мови і закликала глядачів відео не боятися говорити українською.

Юрій Андрухович розповів, що для нього говорити українською – це такий же природній процес, як дихати і запросив говорити разом з ним – рідною.

Тарас Прохаського відзначив, що говорить українського заради збереження себе і свого психологічного здоров’я та закликав переходити на українську!

Іван Малкович відзначив, що його говорити державною мовою – безпечно, адже нашу мову з обох боків охороняє – Ангел та Янгол.

Зйомки відеороликів розпочалися в рамках святкування Дня української писемності та мови за підтримки Міністерства культури України. Режисер відео – Юлія Капшученко-Шумейко, оператор – Василь Возняк, дизайн – Ярослава Гузь, відеографіка – Наталія Саранчук.

Організатори зазначили, що відеоролики були спрямовані на популяризацію рідної мови в рамках піар-кампанії культурно-мистецького свята до Дня української писемності та мови, яке відбудеться 9 листопада о 18:30 в Музеї книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9; корп. 9). Вхід вільний!

Надаємо, що на підтримку ініціативи громадських організацій 1997 року президент України встановив День української писемності та мови відзначати щорічно 9 листопада, в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ