Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

Вздовж єдиного збереженого фрагменту середньовічного муру у Львові хочуть звести павільйон

На пр.Свободи, 16-18 мають намір під виглядом літнього майданчика встановити павільйон вздовж єдиного збереженого фрагменту середньовічного міського оборонного муру XIV ст. та колегії і костелу єзуїтів, що є пам’ятками архітектури національного значення та внесені до Списку Світової Спадщини ЮНЕСКО, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Вже багато років тут є літні майданчики. Але насправді це навіси, які не прикрашають наше місто. Однак воно працює, а тепер власники почали роботи щодо накриття даху сандвіч-панелями і також мають намір поставити зашклення і зробити тут павільйон. Вже кілька разів ми піднімаємо питання, що літній майданчик – це відкрита територія, стоять парасольки або маркізи, але в жодному разі не можуть мати бокового накриття, бо це вже павільйон. Управління двічі надало негативні висновки, написало про те, що на цій території може бути тільки реалізований проект літнього майданчика відкритого типу зпарасольками, щоб не закривало вид на церкву, оборонну стіну міста, колегію єзуїтів. Незважаючи на це, проект почав реалізуватися. Щодо погоджень, які були надані. Обласне управління охорони культурної спадщини надало своє погодження цього майданчика. Також було надане погодження Міністерства культури. 

Назва погодженого проекту гарно завуальована переобладнанням загорожі, але це є влаштування павільйону. На цей проект ми давали двічі негативну відповідь.

Ми вважаємо, що тут усе має бути демонтовано, має бути відкрита колегія, відкритий храм. Можуть бути однотипні, однотонні парасольки і столики.

Треба разом, бо я думаю, що одна позиція і в обласного управління, і в Міністерства культури, разом з громадою вирішити це питання, бо тут не може бути такого як є, ні такого, як планується.

Будемо працювати з юристами щодо способів демонтажу, бо то не є літній майданчик, а дозвіл – на літній майданчик.

Підприємці мають договір оренди землі до 2015 року. Бачимо, що зараз триває покриття сандвіч-панелями. Наступний крок – стінка, і цебуде павільйон.

Тут є дуже важливі пам’ятки архітектури, які повинні бути експоновані. Вони повинні бути доступні для мешканця, для туриста. Там має бути відкрита колегія єзуїтів - пам’ятка національного значення. І також єдині збережені фрагменти міського оборонного муру», - розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

«Я вже 10 років воюю проти цього страшенного і непотрібного вздовж оборонної стіни об’єкту. По-перше, скажу, що власники починали з маленького кафе. Знищили зелену смугу вздовж цього фасаду. Потім була дуже серйозна розмова в міськраді на засіданні Природоохоронної комісії, яку очолювала Віра Лясковська. Тоді було сказано, щоб припинити там будь-які роботи. Після цього власники накрили майданчик дахом. Я звертався в управління охорони культурної спадщини Міністерства культури. Відповідь прийшла ніяка. Звертався до заступника голови Львова. Він з’ясовував, чи має дозвіл ця структура на ці конструкції. Йому відповіли, що не має.Дозволу ніхто не давав. Значить треба шукати десь в обласному управлінні. Тому, що без області Міністерство культури цього б не робило. Всім треба виходити, перш за все, з закону.Якщо це незаконний об’єкт, треба вирішувати це по закону. Щодо естетики - це друге питання. Щодо екології - це третє питання. І кожне з цих питань має бути обговорене. Оця споруда тягнеться вздовж оборонного муру, який є святим для нас, львів’ян. Ми повинні бачити цей мур. Можна звісно бути на цьому майданчику, помацати цей мур. Але я хочу бачити цю стіну. І бачити все те, що було у старовину, що називали гетьманські вали», - зазначив професор, завідувач кафедри ландшафтної архітектури, садово-паркового господарства та урбаекології Львівського національного лісотехнічного університету Володимир Кучерявий.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ