Слухай онлайн
Культура

Алія Акбергенова у Львові

В передноворічний період пора набиратися святкового настрою, і чудовою нагодою для цього є концерти класичної музики. 14 грудня у Львівському органному залі виступила молода, але вже визнана за кордоном українська піаністка Алія Акбергенова, яка із Австрії привезла з собою віденський святковий настрій.
Алія Акбергенова. Фото з офіційної сторінки в Facebook.

Цього вечора ми усі поринули у подорож австрійською музичною культурою крізь часи, адже програма концерту сфокусована саме на австрійській тематиці. Від сонцесяйного Моцарта до яскравого Равеля. Від сонат Бетховена до мазурок Скрябіна. Від творінь могутніх класиків до цікавих експериментів сучасних митців. Це було незабутньо!

Розпочався вечір одним із пізніх творів найвідомішого австрійського композитора – Рондо В.А, Моцарта, блискучий твір, що одразу налаштував авдиторію на святковий настрій. Наступною прозвучала динамічна Соната №17 ре-мінор Л. Бетховена, ще одного відомого віденського класика. У трьох частинах циклу піаністка розкрила усі грані складної музичної драматургії. Далі звучала музика Ф. Шуберта, а саме пісні у фортепіанній транскрипції Ф. Ліста. Ніжні мелодії створили романтичну атмосферу. Особливе місце в концерті зайняли 2 п’єси із циклу відомого сучасного австрійського композитора Б. Фуррера. Швейцарець за походженням, громадянин Австрії, професор композиції в університеті Граца написав свіжу та незвичайну музику. Також у концерті звучав парафраз на тему з оперети «Летюча миша» Йоганнеса Штрауса, легкий, жвавий та веселий твір. І завершував концерт вальс Равеля, також присвячений віденській тематиці, адже середньою частинкою твору є віденський вальс. Алія залюбки виконала також мініатюри Олександра Скрябіна, одного із своїх улюблених композиторів. Ці мазурки та прелюдії танцювального характеру прекрасно доповнювали загальний дух програми.

Концерт можна поділити на дві стилістично різні частини – перша половина представлена серйозними творами, а в другій половині виконавиця подарувала публіці більш грайливі і танцювальні композиції. І це не випадково, адже у Відні зараз розпочався почався сезон вишуканих балів. І саме вальс надзвичайно влучно передає зимовий дух Австрії.

Піаністка зачарувала публіку своїм чудовим виконанням. Вона передає усі тонкощі звучання інструмента, майстерно відтіняє динамічні градації від чарівного «піано» до яскравого «форте». Темброве різноманіття та неймовірна гра фарбами безперечно доводить, що перед нами професіонал.

Відвідувачі органного залу були в захваті від гри Алії Акбергенової, і своїми гучними оплесками закликали піаністку виконати твір «на біс», на що виконавиця радо відреагувала, виконавши ще один чуттєвий твір.

Після концерту слухачі щедро ділились своїми враженнями, зокрема відзначали майстерність виконавиці.

«Ми ніби літали на небеса, настрій прекрасний, інтерпретація незвичайна. Враження такі чудові, що неможливо передати словами відчуття»

Варто відзначити неймовірний емоційний контакт, який відбувся між артисткою та слухачами. «Я наче переживала кожну ноту разом із піаністкою. Це було дуже гарно», - ділиться гостя органного залу.

Сама Алія Акбергенова відчула цей чарівний зв’язок і розповіла про свої відчуття після концерту «Дуже сподобалась атмосфера сьогоднішнього вечора. Дуже привітна публіка, чуйна, відчувала кожен нюанс і дихала разом із виконавцем».

Христина Шукост

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ