Слухай онлайн
Надзвичайні події

На вул.Вернадського у Львові виявили незаконне сміттєзвалище

Журналіст Гал-інфо спільно з активістами знайшли незаконне сміттєзвалище прямо у Львові на вул. Вернадського, площею близько 1.5 Га. Окрім того, зафіксували на відео факт незаконного скидання сміття комунальною машиною «Санітарна очистка». Викликали поліцію та представників Державної екологічної інспекції, котрі зафіксували злочинний факт . Слідство має встановити належність комунального авто.
1/1

Факт незаконного складування сміття був виявлений іще в суботу, 17 грудня. Втім, журналіст Гал-інфо спільно з активістами вирішили прибути на місце в понеділок зранку.

Отож, 19 грудня близько 10.00 активісти побачили на місці роботу будівельної техніки. Відразу було викликано наряд поліції.

На території близько 1, 5 га захоронено значний обсяг побутового та будівельного сміття в синіх та чорних сміттєвих пакетах. Є сліди неодноразового трамбування та пересипання шарами грунту. Також на території стихійного сміттєзвалища є тротуарна плитка та бруківка. Протікає річка, вода в котрій наповнена інфільтратом. В безпосередній близькості зі стихійним сміттєзвалищем розташована територія та комунальна техніка ЛКП "ШРП Галицького району".

"Ми тут стоїмо на величезній купі сміття. За яром бачимо свіже, прямо під нами пересипане землею побутове сміття. Його тут не менше кілька сотень тонн. Територія тут близько 1, 5 га. Виглядає на те, що кілька місяців сюди звозилось львівське сміття. Бачимо тут річку з інфільтратом, котрий потрапляє в підземні води. Думаю, після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі сюди, на вул. Вернадського, не один місяць звозилось сміття", - зазначив громадський активіст, еколог Ігор Муравський.

Під час очікування поліції просто перед очі активістів з'вився автомобіль ЗІЛ з наклейкою «Комунальна служба» та табличкою «Санітарна очистка», вивантажив свіже побутове сміття. Цей факт зафіксовано на відео, на котрому добре видно номерний знак автомобіля «ВС 0249 АВ».

1/3

Поруч з сміттєзвалищем працює будівельна техніка компанії «Еко-дім». Вони запевнили, що лише висипають на цій ділянці землю з будівництва та розрівнюють її екскаватором. Жодного сміття на їх ділянці, на переконання працівників «Еко-дім», нема.

"Я тут працюю більше як місяця. Ми висипаємо лише землю з будівництва і зарівнюємо її екскаватором. Тут сміття нема. А там, на тому місці регулярно викидають сміття, я це щораз бачу", - розповів працівник компанії "Еко-дім" Ігор Крупа, що працює екскаваторником.

На місце події прибули працівники поліції, котрі зафіксували факт незаконного сміттєзвалища та викликали слідчо-оперативну групу. Вони взяли покази у всіх присутніх свідків, а також оглянули місце злочину. Номерний знак автомобіля, що незаконно висипав сміття, був зафіксований у протоколі правоохоронців. Згодом журналіст Гал-інфо надасть відео слідчим.

"Ми отримали виклик про виявлення незаконого вивезення сміття. Ми поспілкувались зі свідками, котрі бачили, як автомобіль ЗІЛ вивантажував побутове сміття. Крім того, виявлено велику кількість закопаного сміття. Отримано заяву, маємо номерний знак автомобіля, що викидав сміття. Буде проводитись розслідування. В таких масштабах я вперше бачу несанкціонованне сміттєзвалище", - розповів інспектор Патрульної поліції, старший лейтенант Іван Повх.

Представники Державної екологічної інспекції також зафіксували факт незаконного складування побутових відходів. За їх словами, наступним кроком Держекоінспекції буде позапланова перевірка ЛКП «ШРП Галицького району» в безпосередній близькості до котрого відбувається захоронення сміття. 

"Це типове місце захоронення ТПВ. Нажаль таких є багато, адже немає куди вивозити сміття після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі. Тут видно, що сміттєзвалище несанкціоноване: тут протікає потічок. Чітко видно склад злочину КК "Забруднення земель відходами". Звичайно, таке складування відходів небезпечне для мешканців. Такі об'єкти не можна розміщувати в межах міста взагалі", - наголосила представник міжнародної організації "Екологія право людини" Ольга Мелень.

Нагадаємо, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі стався зсув сміття, внаслідок чого троє рятувальників загинули. Відтоді, Грибовицьке сміттєзвалище закрили, а львівське сміття почали вивозити на сміттєзвалища трьох-чотирьох міст області та Києва.   

Зазначимо, раніше ЗМІ повідомляли, що Львівська міська рада відмовила 43 фірмам, котрі хотіли збудувати сміттєпереробний завод на території Грибовицького сміттєзвалища.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");