Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Вибори VS соцмережі: чи відповідатиме кількість лайків кількості голосів в НУ "ЛП"

Як кандидати на посаду ректора у Львівській політехніці ведуть свої кампанії онлайн. Вибори ректора у НУ «Львівська політехніка» відбудуться вже 12 березня.

Нагадаємо, що з 2007 року цю посаду обіймав Юрій Бобало. Конкурс на заміщення посади ректора оголосили у листопаді минулого року, податися на посаду можна було до 28 січня. 

На звання ректора претендують вісім кандидатів. Для ефективної комунікації у передвиборчій кампанії більшість з них використовують свої соцмережі. Проте активні та відкриті сторінки є не у всіх. Як це відобразиться на результатах виборів стане зрозуміло згодом.

Наймолодший кандидат, Олександр Березко - науковець, громадський діяч, доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Інституту гуманітарних та соціальних наук НУ «Львівська політехніка», голова Ради молодих вчених. Олександр активно дописує у Facebook, а нещодавно створив ще професійну сторінку, окрім особистої, де, як він зазначив, буде ділитися думками, анонсувати заходи та ініціювати обговорення важливих для української академічної спільноти тем. 

Така ж сторінка з’явилась і у Наталії Шаховської - докторки технічних наук, директорки Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій. У дописі Наталія написала, що рішення брати участь у конкурсі було непросте, але усвідомлене. Також закликала усіх до відкритого діалогу, обговорення та спільної праці. У соцмережах вона публікує не лише те, що стосується професійної діяльності, а також сімейні фотосесії, фото собаки, бо “не наукою єдиною”. Наталія додала, що надзвичайно любить подорожувати, відвідала вже близько 12 країн світу та не планує зупинятись. На дозвіллі займається спортом та читає книги. Тому через кому після “докторка”, “директорка”, можна додати “лайфстайл блогерка”.

Про прийняте рішення балотуватись на посаду ректора також оголосив на сторінці Назар Подольчак - доктор економічних наук, завідувач кафедри адміністративного та фінансового менеджменту, директор Tech StartUp School. Усю свою діяльність він активно транслює у Facebook, можна знайти перші публікації навіть за 2015 рік. За цей час можна вважати, що він наклацав там до рівня “сеньйора”.

Не оголосив публічно про свою участь у виборах, але має активний профіль найстарший кандидат Юрій Рашкевич - доктор технічних наук, професор НУ «Львівська політехніка», з 1991 по 2017 року був проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків, 2017-2019 - заступник Міністра освіти і науки України. Крім власних та суто професійних, Юрій Михайлович поширює дописи інших користувачів або вони його часто позначають, пише привітання зі святами, відкрито спілкується в коментарях та ділиться своїми особливими вміннями, наприклад, грою на піаніно.

Новачком у Facebook, судячи з дати першої публікації, є Зіновій Бліхарський - професор, доктор технічних наук, лауреат Державної премії України в галузі архітектури. Хоч постів поки небагато, але присутність професора в соцмережах свідчить про те, що кандидати усвідомлюють (або мали б усвідомлювати), що це не просто тренд, а інструмент комунікації та впливу, який формуватиме не лише особистий імідж, а й імідж університету.

Маленьким квестом став пошук сторінки Дмитра Симака - доктора технічних наук, доцента, викладача кафедри цивільної безпеки та інженерії НУ «Львівська політехніка», адже їх є аж три. Мораль, вочевидь, може бути така: не забувайте свої паролі і записуйте на листочку. Зараз на сторінці Дмитро публікує різноманітні пости, ділиться власними думками з приводу різних подій, особистими сімейними фото та акцентує, наскільки важливу роль в його житті відіграє родина і сім’я. Чи отримає він звання ректора - дізнаємось у березні, а от звання зразкового сім’янина може присвоїти уже.

Не вдалось знайти соцмережі доктора економічних наук Андрія Дідика та першого проректора Львівської політехніки, доктора технічних наук Олега Матвійківа. Проте гугл пам’ятає все, тож деяку інформацію про них можна знайти у новинах, офіційних документах та на сайті університету. Виглядає так, що ці кандидати або не надають перевагу соцмережам, або ведуть їх максимально закрито. В епоху цифрової комунікації це може бути як свідомим вибором, так і втраченою можливістю для діалогу з виборцями.

У правильних руках соцмережі - потужна зброя. У сучасному світі нею має володіти кожен, адже люди настільки люблять підглядати за чужим життям, що зараз, якщо ти нічого не постиш - не факт, що взагалі живий. Майбутньому ректору доведеться комунікувати зі спільнотою університету, і якщо не в соцмережах, то іншими, не менш дієвими способами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ