Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

120-літній ювілей з дня народження Леся Курбаса Львів відзначатиме міжнародним театральним фестивалем

120-літній ювілей з дня народження Леся Курбаса Львів відзначатиме міжнародним театральним фестивалем. Про це «Гал-info» повідомив заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів. За його словами, вже сьогодні згоду на участь у цьому фестивалі, який відбудеться в лютому 2007 року у Львівському молодіжному експериментальному театрі імені Леся Курбаса, дали Харківський театр ім. Курбаса, а також театри із Москви та Республіки Польща. Однак, як сповідаються організатори, до лютого наступного року кількість учасників значно збільшиться.
 Окрім фестивалю, до святкування ювілею з дня народження Леся Курбаса, в Львівському театрі ім. Курбаса, за словами Василя Косіва, відбудеться й низка інших заходів, які зараз уточнюються.
 Варто відзначити, що 120-річний ювілей з дня народження відомого театрального діяча, представника українського «розстріляного відродження» відзначатимуть не тільки у Львові. Народний депутат Лесь Танюк нещодавно вніс на розгляд Верховної Ради проект постанови «Про святкування 120-річчя з дня народження видатного українського театрального діяча Леся Курбаса», — повідомляє офіційний інтернет-сайт Верховної Ради. Постановою запропоновано, що в десятиденний термін від дня, коли її буде прийнято, Кабінет Міністрів має створити Організаційний комітет з підготовки до святкування і в місячний термін після створення оргкомітету розробити і затвердити план заходів з нагоди урочистості.
Лесь Курбас (Олександр-Зенон Степанович) народився 25 лютого 1887 року в місті Самбір Львівської області у родині акторів галицького театру Степана та Ванди Курбасів (за сценою Яновичі). Навчався він у Тернопільській гімназії, у Віденському та Львівському університетах.
Лесь Курбас був засновником спочатку політичного (1922-1926), а потім і філософського (1926-1933) театру в Україні. У виставах свого філософського театру «Березіль» (Харків) Курбас малює всесвіт, де головним стає особлива довіра до  життя людини у всіх його суперечностях.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...