Слухай онлайн
Cуспільство

134 факти фальшивомонетництва виявлено на Львівщині від початку року

134 факти фальшивомонетництва виявлено на Львівщині від початку 2006 року, — повідомив «Гал-info» старший оперуповноважений з особливо важливих справ Управління державної служби боротьби з економічними злочинами УМВС України у Львівській області Ігор Петрик. За його словами, це на 8,8% або на 42 злочини менше, ніж за аналогічний період минулого року. З них: 20 злочинів уже розкрито, за 15 злочинами кримінальні справи направлено до суду й 20 особам пред’явлено звинувачення.
 Приблизно у 80% випадків, як зазначив Ігор Петрик, фальшивомонетники підробляють гривневі купюри, значно рідше долари США й дуже рідко на Львівщині трапляються фальшиві євро. Найбільшою популярністю серед фальшивомонетників користуються купюри номіналом у 10 та 20 гривень, а також 50-ти та 100-та гривневі купюри, натомість найрідше підробляють банкноти вартістю одна та дві гривні, переважно лише на пробу. Що ж до доларів, то найчастіше в нашій області правоохоронці виявляють фальшиві купюри номіналом 100 доларів США, а стосовно валюти Європейського Союзу, найбільше підробляють банкноти вартістю 100 та 200 євро.
 Найчастіше фальшиві гроші, як наголосив старший оперуповноважений, виготовляють струменево-крапельним способом, тобто за допомогою високоякісного комп’ютерного обладнання. Так, нещодавно львівські правоохоронці затримали двох осіб, які виготовляли і збували 20-ти та 50-гривневі купюри, виготовлені в такий спосіб.
 «Виготовлені гроші зловмисники збували переважно в кіосках та місцях масової торгівлі, де немає обладнання з ультрафіолетовим промінням, яке здатне виявити фальшиву банкноту, — говорить Ігор Петрик. — Зловмисники були піймані на гарячому при збуті 20-ти гривневої купюри, а під час обшуку у них вилучили ще одну фальшиву банкноту номіналом 50-ть гривень, а також комп’ютерне обладнання — принтер, сканер та копіювач. Очевидно вони ще не встигли розвернути свою діяльність, а збували перші фальшиві гроші».
 Щоправда, як наголосив правоохоронець, не завжди фальшиві банкноти, виготовлені на комп’ютері, можна виявити за допомогою ультрафіолетового проміння. Подекуди фальшивки настільки якісні, що відрізнити їх може лише спеціальне обладнання, яке у Львові є лише в Управлінні Національного банку України у Львівській області, що на вул. Коперника.
 Окрім місць стихійної торгівлі, поширеним місцем збуту фальшивок є також місцеві АЗС. На заправках, щоправда, в більшості випадків є ультрафіолетове обладнання, однак на якісні фальшиві купюри спеціальними олівцями наносять необхідний окрас й пресом втискають спеціальні ворсинки, так, що під час просвічування під ультрафіолетом вони не відрізняться від справжніх грошей.
 Якісну фальшиву валюту, як зазначив Ігор Петрик, виготовити значно важче, аніж гривневі фальшивки, й для цього зловмисники використовують офсетний друк. Через велику затратність цього процесу, найбільше «потерпають» від рук зловмисників купюри номіналом 100 доларів США. Цікаво, що портрет Президента США Улисса Гранта, який зображений на 100-доларовій купюрі, фальшивомонетники малюють власноруч спеціальними олівцями. Виготовити ж якісні фальшиві євро, за словами правоохоронця, ще важче, саме тому фальшивки валюти Євросоюзу, які трапляються в Україні, є переважно іноземного походження.
 «Я не пам’ятаю таких випадків, щоб фальшиві євро, які ми виявляли, виготовляли на Львівщині, переважно їх привозять з закордону. Скажімо, нещодавно в нас була інформація, що на Львівщину завезли фальшиву валюту — це були долари США, з Чечні, а також часто фальшиві гроші завозять із країн Східної Європи», — говорить Ігор Петрик.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");