Слухай онлайн
Cуспільство

13 лютого у Львові знову запрацюють два томографи

Упродовж останнього часу у м. Львові з 4-х комп'ютерних томографів, встановлених у державних закладах охорони здоров'я, через технічні причини (закінчення ресурсу рентгенівських трубок) не працювало два томографи, що значно ускладнювало процес обстеження хворих, які потребували саме цієї діагностики. Як зазначив у коментарі „Гал-info” заступник начальника головного управління охорони здоров’я ЛОДА Петро Федунь, відсутність томографів не дозволяла точно і вчасно ставити діагноз при захворюваності хребта, онкозахворюваннях, нейрохірургії.
Враховуючи важливість вирішення цього питання, Головне управління охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації виділило кошти і придбало рентгенівські трубки для комп'ютерних томографів "Siemens Somatom Emotion" у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі та " Somatom DR" у Львівській обласній дитячій спеціалізованій клінічній лікарні. Після встановлення трубок, проведення калібровочних робіт, дозиметричного контролю і отримання санітарного паспорту з 13 лютого комп'ютерні томографи будуть введені в планову експлуатацію. Загалом на придбання комплектцюсих було витрачено близько 700 тис грн.
Однак навіть чотири томографи для Львова занадто мало. „У нас є чотири томографи. Але розрахунок іде приблизно один томограф на 50 тисяч населення. Тому легко порахувати, що на них треба ще дуже і дуже багато. Майже у всіх країнах світу томографи є у кожні лікарні”, — додав Петро Федунь.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ