Слухай онлайн
Cуспільство

25% молодих бездомних українців вимушені займатися тихим сексом, бо батьки у квартирі

24 березня представники понад 25 молодіжних організацій України передали звернення Прем’єр-міністру України з проханням закласти 7 млрд грн у 2010 році для реалізації програми збільшення житлового фонду України і забезпечення громадян доступним житлом. Під стінами Кабміну відбувся прес-брифінг та акція «Одне ліжко для усіх: або чому молодь демонструє любов під Кабміном». Повідомили організатори.

 

Захід відбувся в рамках загальноукраїнської ініціативи «Владо, будуй обіцяне!», організатор Всеукраїнська громадянська кампанією «Молодіжна варта».

 Мета ініціативи – розширити доступ молодих людей до житла через виконання обіцянок політичних лідерів, впровадження реформ, подолання корупції в сфері житла.

«З 2007 до 2010 року усе залишається без змін. В Україні і надалі відсутні такі місця роботи, де молода людина може заробити на квартиру, навіть у кредит. Єдине виключення – стати власником бізнесу…Але чи під силу це багатьом молодим людям, і чи є таке суспільство справедливим? Недоступність житла – це одна із причин, чому сьогодні понад 50% молодих людей мріють виїхати з України. Саме тому ми ініціювали цю кампанію, щоб сприяти розширенню можливостей для молоді отримати доступне житло. Це проблема молоді №1», - сказала під час прес-брифінгу Євгенія Малих, один із організаторів, член оргкомітету Кампанії.

Молоді активісти намалювали план квартири під Кабміном і в одному із квадратів поставили ліжко. Активісти з розкладушками, карематами, подушками боролися між собою, хто швидше застрибне, щоб зайняти місце. Черга на ліжко, розташоване в одній із кімнат, – це символічне відображення довжелезної черги на квартиру (1 млн. 216 тис. молодих сімей та одиноких молодих громадян в Україні офіційно перебувають на квартирному обліку). А також ілюстрація факту, що місця для кохання у молоді немає. 25% молодих українців через неможливість придбання власного житла вимушені займатися тихо коханням у спальні чи у ванній, коли батьки у квартирі.

«13 млн. х ЖИТЛО = 52 млн. громадян. Саме про відродження нації говорив Віктор Янукович під час виборчих перегонів. Зараз настав час виконувати свої обіцянки. Адже саме через відсутність доступного житла українська молодь не наважується на одруження чи на народження дитини. На сайті Української Правди найбільше балів набрало питання – що в Україні швидше можна вмерти, аніж заробити на житло», - зазначив Олександр Солонтай, один із ініціаторів кампанії, експерт Інституту політичної освіти.

У своєму проханні ми виходимо з того, що Партія Регіонів на 2007-12 роки у Верховній Раді України взяла на себе зобов’язання перед молоддю України (13,5 млн. громадян) і поставила 3 наступних завдання:

1. «Молода родина отримає в оренду строком на 10 років муніципальне житло, зведене за кошти від земельних аукціонів, за цей час родина зможе придбати власне житло».

2. В окрему категорію Партія Регіонів вивела молодь, яка працюватиме в індустрії, а саме - «молоді спеціалісти, які працюватимуть на підприємствах-флагманах індустрії будуть забезпечені житлом під державні фінансові гарантії (1 млрд. грн.)»

3. А також окрема категорія молоді, це представники бюджетної сфери - «при укладанні трудового договору працівники бюджетної сфери на 20 років одержать ключі від квартири. Через 10 років роботи – житло може бути викуплено за 50% вартості, через 15 років – за 25%, через 20 років – воно стає власністю працівника».

Наступним етапом кампанії стане проведення зустрічей із експертами, представниками влади, народними депутатами, звернення до Президента України, організація акцій в регіонах України.


Довідка.

Верховна Рада України 15 років тому офіційно визнала, що недосконалість фінансово-кредитної системи, централізація будівництва, реконструкції та утримання житлового фонду, обмеження у виділенні земельних ділянок і спорудженні індивідуального житла, відсутність стимулюючих факторів у вирішенні житлових питань значно загострили житлову проблему.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");