Слухай онлайн
Історія

"30 років Свободи": виставка, присвячена європейським революціям кінця 1980-х років

Кінець 1980-х років для європейських країн ознаменувався падінням могутньої комуністичної імперії в Центрально-Східній Європі, центром якої був СРСР. Регіоном прокотилася хвиля демократичних революцій, які змінили хід світової історії. При чому кожна з країн комуністичного блоку мала свій власний рецепт суспільно-політичних змін, свою дорогу до «спільного європейського дому». Про це інформує УІНП.

Детально про це розповідає нова виставка Українського інституту національної пам’яті «30 років Свободи: повернення до Європи».

 7 листопада 2019

12.00

Київ, Михайлівська площа

«Виставка цікава тим, що демонструє в одній площині, як кожен із наших сусідів прощався із комунізмом та окреслює місце України в цих процесах.  Попри різні сценарії перетворень, які переживали наші європейські сусіди, усі вони вибрали свободу та демократію. Цей досвід залишається актуальним для нас, українців, і сьогодні. Маємо сподівання що наш проєкт допомагатиме українцям краще пізнати  наших європейських сусідів та нашу спільну історію», - говорить заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак

На відкриття виставки запрошені представники державної влади, дипломатичного корпусу, громадські діячі, журналісти. Зокрема у відкритті виставки візьмуть участь: Іванна Климпуш-Цинцадзе - народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу,  Володимир Тиліщак - заступник Голови Українського інституту національної пам’яті, Радек Матула - Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки, Марек Шафін - Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки, Юріс Пойканс - Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки, Богдан Горинь - український політичний та громадський діяч, колишній дисидент,  Олесь Шевченко - український політичний та громадський діяч, колишній дисидент, Богдан Нагайло - шеф української редакції «Радіо Свобода» у 1989-1991 рр.) та інші поважні особи.

Алегоричним символом виставки стала картина італійського художника Тіціана, де зображено відомий епізод з грецької міфології - викрадення Європи.

В експозиції використано унікальні історичні фото того періоду.

Виставка експонуватиметься протягом місяця на Михайлівській площі, між Дипломатичною академією та пам’ятником княгині Ользі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");