Слухай онлайн
Cуспільство

43 українці отримають стипендії імені Героїв Небесної Сотні

Як повідомили Гал-інфо у прес-службі МОН, затверджено список найкращих студентів та курсантів, які з 1 вересня 2020 року отримуватимуть стипендію імені Героїв Небесної Сотні.
Фото Олена Ляхович, Гал-інфо

Вже другий рік поспіль студенти та курсанти, які мають найкращі показники у навчанні та відомі своєю активною громадянською позицією, отримуватимуть протягом навчального року стипендії на честь 10 наймолодших Героїв Небесної Сотні. Відповідний наказ МОН підписаний 10 серпня.

“Стипендія імені Героїв Небесної Сотні – це шана тим наймолодшим та найсміливішим учасникам Революції Гідності, які відстоювали майбутнє України, тому ми маємо підтримувати підростаюче покоління в пам’ять про них. Загалом визначено 43 стипендіата. Крім активної громадської, наукової та спортивної діяльності, вони мають високі навчальні результати – займають позиції в межах перших 10 % за рейтингом, або є першими в рейтингах вишів”, - зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Розмір стипендій встановлено відповідно до постанови КМУ від 28 грудня 2016 року № 1047 ʺПро розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установахʺ. Це щомісячно 2 тис. 480 грн – для студентів, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Бакалавр” або “Магістр”, 2 тис. 130 грн – для студентів закладів вищої освіти III-IV рівня акредитації та наукових установ, 2 тис 027 грн – для курсантів. Виплата стипендій почнеться з 1 вересня 2020 року.

Кожен заклад вищої освіти міг подати одного кандидата за кожною спеціальністю, відбір проводив вищий колегіальний орган студентського (курсантського) самоврядування.

Так, призначено по 5 стипендій за спеціальностями:

  • ʺАгроінженеріяʺ – імені Героя Небесної Сотні Дмитра Пагора;
  • ʺАрхітектура та містобудуванняʺ – імені Героя Небесної Сотні Олександра Плеханова;
  • ʺІнженерія програмного забезпеченняʺ – імені Героя Небесної Сотні Сергія Байдовського;
  • ʺПсихологіяʺ – імені Героя Небесної Сотні Юрія Дяковського;
  • ʺЕкономікаʺ – імені Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського;
  • ʺГеографіяʺ – імені Героя Небесної Сотні Ігоря Костенка;
  • ʺФізична терапія, ерготерапіяʺ – імені Героя Небесної Сотні Василя Мойсея;

а також:

  • 4 стипендії за спеціальністю ʺСценічне мистецтвоʺ – імені Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна;
  • 3 стипендії за спеціальністю ʺВійськове управління (за видами збройних сил)ʺ – імені Героя Небесної Сотні Івана Тарасюка;
  • 1 стипендія за спеціальністю ʺЗалізничний транспортʺ – імені Героя Небесної Сотні Владислава Зубенка.

За словами голови Конкурсної комісії Юрія Кращенка, всі кандидати мають високі відзнаки, активно займаються волонтерством та благодійними справами. Наприклад, один із стипендіатів, учасник АТО, є автором книги ʺВійськовий непотрібʺ. Другий рік поспіль отримувати стипендію буде переможець конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятника захисникам України (учасникам АТО) з Харківського вишу. Цього року серед стипендіатів більше половини дівчат. Одна з них має інвалідність, але незважаючи на це, створила власний благодійний фонд ʺЖиття без перешкодʺ та допомагає іншим людям з інвалідністю соціалізуватися в суспільстві.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ