Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

6 травня НБУ проведе цільовий аукціон з продажу швейцарського франка

Національний банк України оголосив проведення чергового аукціону з продажу іноземної валюти за гривні. Дата проведення аукціону – 6 травня 2009 року. Іноземна валюта, за якою укладатимуться угоди на аукціоні – швейцарський франк. Тип операції – продаж. Про це Гал-інфо повідомило управління НБУ у Львівській області.
Мета продажу іноземної валюти: задоволення потреб клієнтів банків – фізичних осіб – резидентів, а також фізичних осіб – резидентів - суб’єктів підприємницької діяльності (малий бізнес) (далі - підприємці), які обумовлені необхідністю погашення ними заборгованості за кредитами, отриманими в іноземній валюті. Банки здійснюють купівлю іноземної валюти для забезпечення виконання фізичними особами та підприємцями платежів за кредитними угодами. Дозволяється купівля уповноваженими банками іноземної валюти для погашення клієнтами поточних платежів, простроченої заборгованості, платежів з дострокового погашення заборгованості за кредитними угодами. Загальна сума купівлі іноземної валюти за зазначеними платежами не може перевищувати 50 тис. швейцарських франків на календарний місяць за однією кредитною угодою.
Банки формують Реєстри кредитних угод (далі Реєстри) за платежами (відсотки, сума основного боргу та сума для дострокового погашення за наявності), згідно з якими купується іноземна валюта, окремо по фізичних особах і по підприємцях, які є підставою для формування узагальненої довідки з купівлі іноземної валюти на валютному аукціоні. У реєстрі обов'язково зазначається: ПІБ фізичної особи, що отримала кредит, № і дата договору, сума кредиту, дата погашення заборгованості за кредитом, сума щомісячного платежу, у разі наявності - сума для дострокового погашення.
Банки можуть включати до Реєстрів і узагальненої довідки на купівлю іноземної валюти на валютному аукціоні заявки клієнтів за кредитами, що підлягали реструктуризації на підставі додаткових угод, якщо в результаті такої реструктуризації не відбувається дострокове погашення кредиту або збільшення чергових платежів у порівнянні із графіками, що були визначені кредитними угодами, укладеними до 15.10.2008.
Зазначені Реєстри та довідка в паперовій формі підписуються керівником банку та головним бухгалтером і залишаються на зберіганні в банку.
Реєстри та узагальнену довідку стосовно суми купівлі іноземної валюти на аукціоні банки подають електронною поштою територіальному управлінню Національного банку України у встановлений ним термін. Територіальні управління надають Національному банку України інформацію про загальні суми купівлі валют у розрізі кожного банку.
Мінімальна сума заявки: 10 тис. швейцарських франків. Не допускаються до участі в аукціоні заявки щодо купівлі іноземної валюти з метою:
1) виконання зобов’язань поручителів за кредитними договорами;
2) погашення заборгованості за договорами про відкриття кредитних ліній, включаючи відсотки та інші витрати, пов’язані з обслуговуванням цієї заборгованості. Зазначене обмеження не стосується договорів про відкриття невідновлюваної кредитної лінії, у разі, коли останній транш за такою лінією надано до 15.10.2008.
3) погашення заборгованості за овердрафтом.
Розмір грошового забезпечення в національній валюті для оплати іноземної валюти (у відсотках): 100 %.
Банки зобов’язані залучити від клієнтів грошове забезпечення в національній валюті до проведення валютного аукціону. Купівля іноземної валюти за рахунок власних коштів банків не допускається.
Національний банк України попереджує, що до участі в аукціонах не будуть допущені банки:
- які не внесли грошове забезпечення в національній валюті і не подали заявки у встановлені терміни;
- з якими не укладена (призупинена, розірвана) Генеральна угода про порядок проведення операцій на міжбанківському валютному ринку України та які порушували умови проведення валютних аукціонів і на вимогу Національного банку України не повернули кошти.
Куплена на валютному аукціоні іноземна валюта повинна бути використана за цільовим призначенням протягом п’яти робочих днів з дня зарахування цієї валюти на кореспондентський рахунок уповноваженого банку. Невикористану за призначенням іноземну валюту в сумі, що перевищує 1000 швейцарських франків, банк зобов’язаний продати Національному банку України. У разі, коли загальний залишок невикористаної іноземної валюти не перевищує зазначеної суми, банк може використати її на інші цілі.
Розрахунки за операціями з продажу швейцарського франка здійснюватимуться наступного робочого після проведення аукціону.
В подальшому Національний банк України планує проведення аукціонів з продажу швейцарського франка не рідше одного разу на місяць.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ