70 дітей зі 100 можна повністю вилікувати від гострої лейкемії
Слухай онлайн
Cуспільство

70 дітей зі 100 можна повністю вилікувати від гострої лейкемії

70 дітей зі 100 можна повністю вилікувати від захворювання на гостру лейкемію — заявила сьогодні, 18 вересня 2006 року, під час засідання Львівського прес-клубу реформ лікар відділення дитячої гематології ЛОДСКЛ, головний позаштатний дитячий гематолог ГУОЗ у Львівської області Ірина Цимбалюк.
«Гостра лейкемія — це злоякісне пухлинне захворювання системи крові. Щороку на Львівщині на гострю лейкемію захворює 25-30 дітей. Першопричинами цього є як генетичні фактори, так і фактори зовнішнього середовища, зокрема, радіаційне випромінування, хімічне забруднення повітря, харчових продуктів, стреси тощо. Лікування дітей, хворих на лейкемію, здійснюється у гематологічному відділенні Обласної дитячої спеціалізованої лікарні Львова. Ще 15 років тому лейкемія вважалася невиліковною хворобою. Сьогодні ситуація змінилася завдяки впровадженню у практику сучасних європейських програм стандартів хіміотерапії», — розповіла Ірина Цимбалюк. За її словами, Львівське відділення гематології є єдиним у Західному регіоні, де виконуються усі стандарти хіміотерапії злоякісних захворювань крові. Лікування є тривалим і дороговартісним. Інтенсивна хіміотерапія триває протягом 7-12 місяців, а загальний курс лікування — два роки. Вартість лікування для однієї дитини в середньому становить 50 тис. грн.
«На Львівщині вже є понад 300 дітей, які одужали від злоякісного захворювання крові. Багато з них — вже дорослі люди, здобули вищу освіту, створили свої сім’ї і виховують власних дітей», — додала Ірина Цимбалюк.
За її словами, впродовж останніх п’яти років функціонують державні програми «Діти України» та «Онкологія», за кошти яких відбувається закупівля медикаментів. У 2005 році ЛОДСКЛ отримала медикаментів на суму 730 тис. грн, а це половина від загальних потреб.
«У цьому році коштів виділили вкрай мало — лише 190 тис. грн, тому ми змушені шукати інші джерела фінансування. Для цього при лікарні був створений доброчинний фонд   «Порятунок дитини з лейкемією». У минулому році з коштів фонду було закуплено медикаментів і передано в лікарню на суму 106 тис. грн», — зазначила Ірина Цимбалюк.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...