Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

7% українців готові до стихійного бунту, якщо влада зважиться на бездумні реформи

Лише близько чверті населення висловили готовність за тих чи інших обставин підтримати непопулярні реформи. Кроки влади, направлені на економію державних коштів через обмеження певних пільг, збільшення тарифів і т.д. за будь-яких умов готові підтримати тільки 3% опитаних. Такими є результати дослідження, проведеного соцгрупою «Рейтинг».

 

Зокрема, 17% - готові підтримати такі реформи, якщо влада доведе, що ці кроки дійсно дуже потрібні країні. Ще 7% - готові підтримати, але за умови, коли ці реформи не стосуватимуться безпосередньо їх.

 

Натомість 61% опитаних не готові підтримати непопулярні реформи:

-18% через те, що не вірять, що влада, обмеживши людей, так само обмежить і себе;

- 8% через те, що не вірять у ефективність таких кроків;

- 35% через неприйняття непопулярних реформ як таких.

 

Найбільший спротив непопулярним реформам існує на Півдні та Сході країни, а найбільша готовність підтримати – на Півночі.

 

Прихильники різних політичних сил майже однаково негативно ставляться до таких реформ, хіба що можна відзначити дещо вищу готовність до непопулярних реформ серед  прихильників Фронту змін Арсенія Яценюка і більшу невизначеність електорату КПУ та Партії регіонів.

 

Незважаючи на низький рівень підтримки непопулярних реформ, 45% опитаних очікують таких кроків від нового уряду. Найбільше - на Заході, Півночі та в Центрі країни (близько 50%), а найменше на Півдні – 32%. Потрібно зазначити, що прихильники Партії регіонів, Сильної України та КПУ найменше очікують непопулярних кроків від нової влади.

 

Дослідження ілюструє певну залежність: люди, які більше за інших розуміють загрозу економічного занепаду країни, більш схильні підтримувати  непопулярні реформи. Разом з тим, лише половина з них  висловили готовність підтримати непопулярні рішення влади.

 

У випадку, якщо влада буде йти на такі непопулярні кроки 7% мешканців України готові брати участь у масових акціях протесту, а ще 13% - підтримають політичну силу, яка виступатиме з відповідними акціями з вимогою скасування таких рішень.

 

При цьому, найбільше готові особисто брати участь в акціях протесту мешканці Заходу, Півночі, Сходу та Півдня, а також прихильники КПУ, БЮТ та Сильної України. Як бачимо – протест проти непопулярних реформ не має одного визначеного політичного вектору, ідеології чи регіональності.

 

Активно підтримати політичну силу, яка виступатиме за непопулярні реформи готові близько 6% населення. Натомість більш як половина українців (54%) не буде брати участі у жодних акціях (чи на підтримку чи з протестами), а кожен п’ятий опитаний не зміг визначитися з цього приводу.

 

Серед можливих реформ, найбільшу підтримку отримали ті, які не стосуються більшості мешканців, а саме – скасування пільг для держслужбовців (43%) та скорочення їх чисельності (34%).

 

Значно меншу підтримку опитаних отримали такі реформи як посилення відповідальності громадян, які не сплачують комунальні послуги (14,7%), скорочення працівників бюджетної сфери (13,8%), впровадження платної страхової медицини (12,1%), збільшення податків для бізнесу (11,1%) та скорочення пільг на проїзд в транспорті (8,6%).

 

Решта наведених ймовірних реформ майже не отримали підтримки населення. Серед них:  підвищення комунальних тарифів (0,9%), підвищення цін на газ для населення (0,9%), підвищення цін на проїзд у громадському транспорті (1,5%), часткове скасування пільг для «чорнобильців» (1,6%), зменшення виплат при народженні дитини (2,1%), часткове скасування пільг для «дітей війни» (2,5%), підвищення пенсійного віку (2,5%), тимчасове призупинення підвищення пенсій (3,4%), призупинення підвищення зарплат (3,5%), надати дозвіл банкам забирати заставне майно в громадян, які не платять кредити (3,5%).

 

Кожен третій респондент (31%) зазначив, що не підтримує жодну з наведених реформ, а ще 10% не визначились щодо свого ставлення.

 

Опитування проводилось 2 – 10 березня 2010 р, було опитано 2000 респондентів віком від 18 років і старші. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,8%

 

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька

Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська

Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська

Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь

Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська

Донбас: Донецька, Луганська

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...