Слухай онлайн
Cуспільство

Адміністрації вишів чинять тиск на учасників «АнтиТабачної Кампанії» - київські студенти

Учасники «АнтиТабачної Кампанії» заявляють про тиск на студентів, які беруть участь в заходах. Про це вони заявили сьогдні, 25 березня, під час прес-конференції перед приміщенням Ради національної безпеки та оборони, – повідомила Українська інформаційна служба.

 

За їх словами, тиск чиниться на студентів з різних міст України з боку адміністрацій вишів. Занепокоєння молоді викликає те, що факти залякувань неможливо підтвердити, адже такі „бесіди” проводяться за закритими дверми. Тому активісти обіцяють вже з понеділка відкрити гарячу лінію, за якою постраждалі студенти зможуть звернутися за юридичною та організаційною підтримкою.

 

«Табачник публічно заявляє про готовність відмовитись від своєї ідеології, проте реально починає репресувати студентів та викладачів, що виступають проти нього», – каже студентка КНУ імені Шевченка Катерина Аврамчук.

 

«Навіть заяви на його підтримку є наслідком тиску на ректорів та керівників окремих органів студентського самоврядування. На користь цього свідчить те, що подібні заяви робились ректорами та окремими керівниками студентського самоврядування без необхідних рішень загальних зборів колективів ВНЗ», – стверджує Катерина.

 

Студент Могилянки Володимир Данилюк наголошує на тому, що через особисту громадянську позицію ректора Сергія Квіта, котрий виступив проти Табачника, під загрозою закриття може опинитись один з лідерів української вищої школи – НаУКМА.

 

Активіст кампанії Іван Кішка повідомив, що в рамках кампанії до РНБО України буде передане звернення щодо оцінки ксенофобських заяв Табачника на предмет того, чи становлять вони загрозу для національної безпеки країни. Також звернення буде передане до міжнародних інституцій. Зокрема, Світовий Конгрес Українців вже готує звернення до Міжнародного суду в Гаазі, оскільки дії Табачника містять ознаки злочинів проти людяності.

 

Учасники прес-конференції також наголосили, що кампанія не носить політичного характеру і не має жодного стосунку до акцій, які проводять будь які політичні партії.

 

Наступним заходом кампанії стане вручення депутатам «Залікової книжки» в якій виставлять свої оцінки студенти з Львівської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Харківської, Кіровоградської областей та м. Києва. Це відбудеться 31 березня в день коли Верховна рада буде розглядати питання щодо звільнення з посади міністра освіти та науки Дмитра Табачника.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");