Слухай онлайн
Cуспільство

Адміністрація президента відповіла на лист Філарета

Прес-служба Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) розповсюдила вчора відповідь адміністрації президента (АП) патріарху УПЦ КП Філарету (Денисенку).

Нагадаємо, 13 грудня першоієрарх УПЦ КП звернувся до президента Віктора Януковича з листом, в якому заявив, що глава держави не провів жодної зустрічі з представниками УПЦ КП і не відповів ні на один з листів, надісланих від імені церкви. Патріарх Філарет також зазначив, що президент віддає перевагу одній конфесії, проводячи зустрічі виключно з главою Української православної церкви Московського патріархату митрополитом Володимиром (Сабоданом). Крім цього, в листі були вказані інші факти, що викликають стурбованість Київського патріархату: тиск місцевої влади на священиків УПЦ КП з пропозиціями переходити в юрисдикцію УПЦ МП, відмови в реєстрації громад УПЦ КП в регіонах, повідомляє "Коммерсантъ".

Лист патріарха Філарета Віктору Януковичу було викладено на чотирьох сторінках, а відповідь з АП, яку підписав керівник головного управління документального забезпечення Олег Рафальський, виявилася набагато коротшою: "У зв'язку з вашим зверненням на ім'я глави держави щодо окремих тенденцій державно-церковних відносин в Україні та питань, пов'язаних з діяльністю Української православної церкви Київського патріархату, повідомляємо, що відповідним центральним і місцевим органам виконавчої влади доручено вжити необхідних заходів для їх врегулювання".

До цього документа в УПЦ КП поставилися зі стриманим оптимізмом. "Наскільки я розумію, цей лист було розіслано місцевим органам влади, щоб вони врегулювали ситуацію, що склалася. Але які вказівки були спрямовані і як вони будуть виконуватися, я сказати не можу, - заявив глава інформаційно-видавничого відділу УПЦ КП єпископ Євстратій (Зоря). - Принаймні ми вперше отримали хоч якусь відповідь, і це вже прогрес".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ