АМКУ порушив справу за фактом підвищення цін на цукор
Слухай онлайн
Економіка

АМКУ порушив справу за фактом підвищення цін на цукор

Антимонопольний комітет України (АМКУ) порушив справу за фактом антиконкурентних дій на ринку цукру і зараз встановлює конкретних винуватців підвищення цін на цей продукт. Про це заявив журналістам в.о. голови АМКУ Олександр Мельниченко.

"Як тільки розслідування буде завершено, ми зможемо назвати винуватців антиконкурентних дій", - відзначив О.Мельниченко.

Представник АМКУ відзначив, що цукор в Україні дорожчав під впливом світового зростання цін на цукор-сирець, проте значне подорожчання з початку року не може бути обґрунтоване економічними чинниками і має в своїй основі антиконкурентні дії.

Минулого тижня прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляла, що різке подорожчання цукру в Україні є політичною технологією, покликаною дискредитувати діяльність її уряду. "Все це зроблено спеціально перед президентськими виборами", - сказала Ю.Тимошенко. При цьому глава уряду підкреслила, що найближчим часом цукор в Україні повинен подешевшати.

Нагадаємо, Міністерство економіки України попередило недобросовісних операторів цукрового ринку про можливу кримінальну відповідальність за необґрунтоване підвищення цін.

Відзначимо, міністр економіки Богдан Данилишин заявляв 3 лютого ц.р., що Міністерство економіки України не бачить підстав для подорожчання в Україні основних продовольчих продуктів. Він відзначив, що зафіксовано багато фактів підвищення цін на продовольчі продукти на 25% і більше. За його словами, вже зараз найбільше «необґрунтоване зростання цін на основні продукти харчування» спостерігається в таких областях як Донецька (23,4%), Дніпропетровська (24,5%), Луганська (26%), м. Севастополь (35%), Херсонська обл. (33%), Запорізька обл. (30,8%).

Щодо зупинки зростання цін на цукор, Б.Данилишин відзначив, що зараз «йдуть переговори щодо ввезення до України відповідного об'єму цукру, якщо наші підприємці і надалі проводитимуть саботаж для того, щоб заробити політичні дивіденди і звалити все на бездіяльність уряду», передає РБК-Україна.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...