Слухай онлайн
Cуспільство

Архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк) звернувся до вірних Львівської архиєпархії з приводу виходу в світ книги та фільму „Код да Вінчі”

Архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк) звернувся до отців, ієромонахів, вірних Львівської архиєпархії з приводу виходу в світ книги та фільму „Код да Вінчі”. Текст звернення подаємо нижче.
„Дорогі у Христі, днями у кінематографі України, як і в усьому світі, повинен з’явитись скандальновідомий фільм знятий за романом Дена Брауна «Код да Вінчі».
В сюжет книги, а згодом і фільму, лягли вигадані, фантастичні думки автора, які ніяк не підтверджені історично. Фільм антирелігійний і антихристиянський. В ньому автор намагається брутально очернити Христа Спасителя і Його Святу Церкву, свідомо ображаючи релігійні почутя мільйонів Христових учнів у всьому світі. Католики, православні, інші християни, юдеї, мусульмани, всі люди доброї волі обурені його появою у світі. Католицька організація Оpus Dei (богопосвячені особи, які напряму підпорядковані Папі римському), направила лист до офісу японської компанії  Sony Pictures з проханням помістити в початкових титрах фільму спеціальне повідомлення, в якому б говорилося про те, що дана кінопостановка – це плід фантазії.
Однак компанія Sony Pictures відмовилася задовільнити прохання і тим самим виявити повагу до вірування мільйонів християн. Образливі карикатури на Ісуса Христа, християнську історію, Католицьку Церкву та Оpus Dei повністю збережені при екранізації роману Дена Брауна, а образливий характер цих карикатур стає ще більш виразним завдяки силі візуального зображення.
Сюжет роману – це спотворення історичних фактів і блюзнірські вигадки автора. Режисер і директор фільму Рон Говард у своїх заявах повторює, що це просто кіно, вигадана історія і її не слід приймати близько до серця. Однак навіть поверхове знайомство з сюжетом дозволяє одразу чітко зрозуміти мету, якої намагаються досягти творці так званого «Кіно».
В основу сюжету лягають вигадки й образливі для християн і всіх людей доброї волі, фантазії автора. Ісус одружується з Марією Магдалиною і в них народжуються діти. Христос доручає Церкву Марії Магдалині, але апостоли змовилися проти неї і тому вона змушена тікати до Франції. З цієї пори підпільний «Сіонський Пріорат» захищає потомків Христа від нападок Католицької Церкви та передає свої секрети через скриті коди. Наприклад, на образі «Тайна Вечеря» поруч з Христом Леонардо да Вінчі зобразив не апостола Івана, а Марію Магдалину. Роман розпочинається тим, що комісія кардиналів зобов’язує провідника Оpus Dei, аби один з членів цієї організації, професійний убивця, знищив останніх потомків Христа.
Основні ідеї «Коду да Вінчі» такі: Христос не є Богом; Ісус і Магдалина являють собою чоловічо-жіночу подвійність, перші послідовника Ісуса поклоняються «священній жіночості», але згодом це було відкинене Церквою і вона стала женоненависною; Церква базується на великій брехні. Аби приховати правду, вона знищила документи, вбила мільйони відьом та єретиків, перекрутила суть Святого Письма.
«Код да Вінчі» ставить дві проблеми: Мова йде про твір фантастичний, у якому всі персонажі Церкви зображені як негативні герої. На початку автор заявляє, що всі описи витворів мистецтва, архітектури, документів та секретних обрядів у цьому романі є правдивими. А насправді в ньому міститься велика кількість помилок, що стосуються мистецтва, історії, релігії і культури.
Фільм небезпечний тим, що брехня, яка міститься у ньому, дійде до великої кількості людей і завдасть великої шкоди тим, у кого немає добрих, правдивих знань, здатності критично оцінювати події для того, щоб відрізнити фантастику від реальності.
Секретар Конгрегації у Справах Віри Архиєпископ Анжело Амато, закликав бойкотувати не лише роман Дена Брауна, а й його екранізацію. Архиєпископ підкреслив, що коли б подібна брехня розповсюджувалася про Коран або Холокост, то це могло б викликати протести по всьому світу, однак, нападки на Церкву дуже часто залишаються ненаказаними.
Що можемо зробити перед лицем такої ситуації? У доповіді з цього приводу  Єпископська Конференція Мексики подає наступні напрямні:
- Використовувати усі можливості, аби говорити правду про Христа і Церкву;
- Багато практикуючих християн будуть почуватися ображеними, однак необхідно вміти спокійно і конструктивно скерувати цю реакцію в правильне русло;
- Тих, хто сумнівався, дана ситуація змусить поглибити свої знання про віру. Люди, які до цього часу були байдужі можуть відчути зацікавлення і захочуть більше дізнатися про віру й тому ми повинні бути готові відкрити кожному бажаючому правдивий образ Христа Спасителя.
Хочу попередити Вас про те, що купуючи даний роман чи квиток на екранізацію, Ви вкладаєте гроші у скарбницю диявола – «батька брехні і чоловіконенависника» (пор. Йо. 8,44) та фінансуєте тих, хто брехнею, наклепами і блюзнірством очорнює Христа та Його Кров’ю очищену і освячену Церкву.
Нехай у часі всіх випробувань нашої віри, ми будемо здатні пізнати Бога у молитві, чути Його голос у Євангелії, черпати свої сили від участі у Святих Таїнствах і бути для світу свідоцтвом Божої любові та Божої сили”.
Про це повідомив свящ. Ігор Демків, віце-канцлер Львівської Архиєпархії.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...