Аваков виклав свій план мирного повернення Донбасу
Слухай онлайн
Війна на Донбасі

Аваков виклав свій план мирного повернення Донбасу

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков пропонує вводити миротворців на окуповану територію Донбасу поетапно, - Лівий берег.

"У мене є свій план. Він називається "Тактика дрібних кроків, яким аплодують всі". Я не вважаю, що реінтегрувати можна відразу всю територію окупованого Донбасу. "Блакитних шоломів" стільки немає - на всю територію. Тому я пропоную, умовно кажучи, взяти спочатку окремо Горлівку або Новоазовський район. План такий: заходять миротворці і стають на кордоні умовного міста Горлівка або сільського Новоазовського району. Кордон з окупованою територією відразу беруть під контроль і "блакитні шоломи", і українські прикордонники. Усередину цієї повернутої в Україну території заходять органи української юстиції і проводять вибори за нашим законом", - сказав він в інтерв'ю "Українській правді".

За його словами, хто переможе на цих виборах - неважливо.

"Пофіг, хто переміг на цих виборах. Я глибоко переконаний, що на місцевих виборах там у більшості випадків оберуть когось із відверто проімперськими поглядами. Але у стратегічній перспективі це не так і важливо. Головне - сформувати перехідну адміністрацію: на основі цих нових, обраних за українським законом органів і представників державної влади України туди повинна прийти центральна влада разом з українськими поліцейськими силами", - уточнив Аваков.

Після цього, вважає міністр, Україна повинна прийняти закони про амністію і про колаборантів, а також надати спеціальний економічний статус повернутим територіям, щоб вони відновлювалися активними темпами.

"Я думаю, що люди з окупованих територій будуть обмежені в правах виборів у центральні органи влади - парламенту, президента і так далі. Але це нормальна міжнародна практика", - додав Аваков.

"Після всього цього проста людина, яку дійняло жити в резервації, починає порівнювати. Ми, зі свого боку, також порівнюємо - з умовною Горлівкою чи Новоазовським районом. Вірю-не вірю? Пішло-не пішла? І якщо "вірю", то йде другий крок - цю саму процедуру повторюємо на наступних, сусідніх, умовно, п'яти районах, на скільки вистачає сил і довіри", - зазначив міністр.

Нагадаємо, формат миротворчої місії є спірним питанням для України і РФ, яка підтримує бойовиків. Україна розраховує на повномасштабну місію, яка візьме під контроль усю окуповану територію Донбасу включно з державним кордоном. Росія пропонувала тільки "охоронну місію" для забезпечення безпеки спостерігачів ОБСЄ в районі лінії зіткнення.

Лівий берег

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...