Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Економіка

Аверс через "Одесу-Броди" буде вигідний не раніше 2008 року – Юрій Бойко

Міністр палива і енергетики Юрій Бойко заявляє,  що транзит нафти по нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсному режимі (в напрямку Бродів) стане вигідний не раніше вересня 2008 року. Про це він повідомив вчора, 14 серпня, після засідання Кабміну.
За його словами, цей термін обумовлений динамікою зростання видобутку  нафти в Казахстані (10-12 млн тонн на рік) і об'єму перекачування нафтопроводу "Баку-Тбілісі-Джейхан" (50 млн тонн на рік).До цього часу єдиним варіантом наповнення нафтопроводу залишається перекачування російської нафти в реверсному режимі.
Нагадаємо, наприкінці 2001 року ВАТ «Укртранснафта» завершила будівництво нафтопроводу «Одеса-Броди» (нафтотермінал «Південний»-Одеса-Броди) потужністю 9 млн тонн на рік і завдовжки 674 км. Наприкінці травня 2003 року Україна, Польща і ЄС підписали декларацію, якою підтримали проект транзиту каспійської нафти нафтопроводом «Одеса-Броди» і його добудови до Плоцька, звідки нафта вже існуючим нафтопроводом може потрапити в Гданськ.
  Починаючи з середини 2003 року, в Україні активно обговорювалося питання про напрям використання нафтопроводу «Одеса-Броди». Реверсний напрям використання лобіювала російсько-британська компанія ТНК-ВР. 3 лютого 2004 року український уряд ухвалив рішення про пряме використання нафтопроводу, проте вже в липні 2004 року переглянуло своє рішення.
Наприкінці липня 2004 року ВАТ «Укртранснафта» і ТНК-ВР підписали контракт про прокачування нафтопроводом «Одеса-Броди» 9 млн. тонн нафти на рік у напрямі нафтотерміналу «Південний» (м. Одеса). Контракт передбачає транспортування російської нафти Urals за маршрутом «Мозир-Броди-МНТ «Південний» упродовж 3-х років в обсягу 9 млн. тонн на рік.
Водночас, Наглядова рада «Укртранснафти» схвалила добудову «Одеса-Броди» до польського Плоцька і створення для цього спільного підприємства «Сарматіа» з польською компанією PERN Przyjazn.
Європейська Комісія в рамках програми INOGATE (Interstate Oil and Gas Transport to Europe) ухвалила рішення про включення до бюджету на 2005 рік 2 млн. євро на розробку ТЕО продовження будівництва нафтопроводу «Одеса-Броди» до польського міста Плоцьк.
  9 серпня 2005 року представництво Європейської комісії в Україні, Молдові і Білорусі повідомило, що завершувати технічні, економічні і юридичні дослідження, необхідні для продовження будівництва нафтопроводу «Одеса-Броди» до Плоцька, буде консорціум з трьох європейських компаній: SWECO РІС (Фінляндія), ILF GmbH (Німеччина) і KANTOR (Греція). Обсяг робіт за даним проектом було узгоджено експертами Європейської комісії, України і Польщі в Києві в березні 2005 року.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ