Слухай онлайн
Cуспільство

Автобус із дітьми військових понад 6 годин не міг перетнути польський кордон

Автобус із дітьми загиблих українських військових ввечері 8 липня протягом понад 6 годин не міг перетнути польський кордон на шляху до табору відпочинку у Німеччині, - Громадське.

Представник Центральної спілки українців у Німеччині Віталій Дубас наголосив, що звернувся до Департаменту консульської служби МЗС України із проханням посприяти безперешкодному перетину державного кордону України групою дітей загиблих українських військових, котрі їдуть на відпочинок у дитячий табір в Німеччині.

Повідомляється, що 8 липня о 09:00 група планово виїхала з Києва і о 18:00 прибула до пункту пропуску на державному кордоні «Краковець».

Зазначається, що супроводжуючий лист від Департамента консульської служби МЗС України, був проігнорований працівниками Державної прикордонної служби України. 

За словами Дубаса, прикордонники підтвердили отримання листа службовою поштою, але відмовився дозволити в’їхати на територію пункту пропуску без черги.

Внаслідок цього автобус з дітьми опинився дванадцятим в черзі і після восьми годин був оформлений українською стороною на виїзд, але ще досі не може в'їхати в Польщу.

Як повідомила координаторка проекту в Україні Галина Дзюба, наразі група вже у Польщі, проте із запізненням у 5 годин. 

Вона зазначила, що усю офіційну частину прийому дітей у Німеччині доводиться скасувати, адже просто не встигають.

Пані Галина також повідомила, що це вже четверта група дітей, яких вони везуть на відпочинок, і подібна ситуація відбувається вперше.

Речник Держприкордонслужби Олег Слободян зазначив, що ситуація була не настільки критичною.

Він розповів, що дійсно групі не вдалося без черги перетнути кордон, проте це сталося не через відмову прикордонників, а через те, що в автобусах, що було перед групою у черзі, також перебували діти, і водії відмовлялися пропускати без черги.

За словами речника ситуацію вдалося владнати близько 23:40, і о 0:15 автобус перетнув кордон із Польщею.

Громадське

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ