Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

Азаров наказав повернути в Україну мільйони Лазаренка

Міністерство юстиції за дорученням прем'єр-міністра Миколи Азарова займеться поверненням коштів, незаконно виведених з України екс-прем'єр-міністром Павлом Лазаренком.

Про це ідеться у плані заходів Мін'юсту на 2011 рік, пише газета "Дело".

"Ми отримали від Кабміну доручення юридичними інструментами домогтися повернення активів, доведених судом, що вони незаконно були вилучені з державного бюджету. Це досить складний процес, він починався досить давно", - розповів міністр юстиції Олександр Лавринович.

Він також додав, що "на сьогодні ми відновили роботу з пошуку партнерів у США, ми працюємо в цьому напрямку, щоб український бюджет поповнився сотнями мільйонів американських грошей".

Раніше про відновлення зусиль щодо повернення виведених Лазаренком грошей заявляв і міністр закордонних справ Костянтин Грищенко. "Я переконаний в тому, що ми продовжимо ці зусилля. Вони непрості, є дуже багато інтересів, дуже багато юридичних зачіпок, якими користуються адвокати з різних сторін", - зазначив міністр.

За його словами, цей процес був припинений після приходу до влади Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко.

Більш конкретний у своїх висловлюваннях екс-заступник генпрокурора Микола Обиход. На його думку, процес повернення українських грошей був загальмований через те, що кошти виводилися через компанію "Єдині енергетичні системи", якою керувала у той час Юлія Тимошенко.

"Протягом 1996 і 1997 років Тимошенко та її спільники використовували компанії, які перебували під її контролем (серед інших такі як ЄЕСУ, UEIL і Somolli Enterprises LTD), для платежів Лазаренка на загальну суму щонайменше 162 млн доларів. Лазаренко отримав ці грошові кошти в результаті свого становища як посадової особи України"- процитував Обиход один з пунктів позову.

Нагадаємо, рівно 12 років тому Павло Лазаренко був затриманий в аеропорту Нью-Йорка за порушення візового режиму, за підозрою у спробі нелегально проникнути до США. Він звернувся до американської влади із проханням надати йому політичний притулок, однак замість цього Лазаренкові були пред'явлені звинувачення в здирстві, відмиванні грошей і шахрайстві.

Обсяг коштів, переведених Лазаренком до США, оцінювався в 114 млн доларів. За даними ООН, сума розкрадання склала близько 200 млн доларів, або 0,4% внутрішнього валового продукту України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ