Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

Азаров відповів Міллеру: «Перфоратор на ваш залізобетонний контракт»

Прем’єр відзначає складність перемовин з російською стороною щодо перегляду газових контрактів, але тим не менше, запевняє, що Україна знає вихід із ситуації.

На кожен «залізобетонний» контракт знайдеться свій «перфоратор», щоб його «пробити», заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров у відповідь на висловлювання голови російського «Газпрому» про необхідність виконувати умови контракту 2009 року. Про це він сказав під час зустрічі з активом профспілок в Києві у п'ятницю, 27 січня, повідомляє ZN.UA.

«Ведуться дуже важкі перемовини. Вони вважають, що цей контракт, як Міллер зазначив, залізобетонний. А чим пробивається залізобетон?», — сказав прем'єр.

«Ось наша відповідь — перфоратор, на їхній залізобетонний контракт, який було підписано у 2009 році... Ось так зараз ми його і пробиваємо», — заявив М.Азаров.

Зокрема прем'єр нагадав, що на засіданні Ради національної безпеки і оборони (РНБО) було прийнято рішення зменшити залежність України від імпортного газу і перейти на енергозберігаючі технології та видобуток власного газу та вугілля, а також інших джерел альтернативної енергії.

Нагадаємо, що у «Газпромі» продовжують наполягати на оплаті Україною більш ніж 27 млрд куб. м газу. «Те, що стосується України, то у нас є чинний контракт. Контракт у нас такий, що й українські колеги прекрасно розуміють, що умови цього контракту є залізобетонними. І якщо говорити про 2012 рік, то українська сторона підтвердила, що буде виконувати в повному обсязі контрактні зобов'язання, які є, і буде вести перемовини, щоб якимось чином відкоригувати ціну", — сказав зокрема глава концерну О.Міллер.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ