Північна Корея запустила чергову балістичну ракету в сторону Японії. Першими про запуск повідомила влада Південної Кореї, згодом інформацію підтвердили Японія і США. За даними Пентагону, ракета пролетіла близько тисячі кілометрів перш, ніж впасти в Японському морі, - ВВС Україна.
За даними південнокорейських військових, ракета досягла висоти 4500 км.
У польоті ракета перебувала близько 50 хвилин і впала за 210 км від узбережжя японської префектури Аоморі у вільній економічній зоні.
Президент Південної Кореї Мун Чже Ін прийняв рішення скликати Раду національної безпеки, щоб обговорити запуск.
Попереднє ракетне випробування Пхеньян провів у середині вересня. За оцінкою фахівців, ракета досягла висоти близько 770 км і пролетіла близько 3700 км. Вона пройшла над японським островом Хоккайдо перш ніж впасти у Тихому океані.
Незадовго до цього, на початку вересня, КНДР оголосила про створення водневої бомби, яку можуть встановлювати на балістичні ракети. Відразу після цього в країні пройшли ядерні випробування. Проте багато фахівців сумніваються в тому, що у КНДР дійсно є термоядерна зброя.
Ще раніше, влітку цього року, КНДР провела відразу кілька запусків балістичних ракет, заявивши, що США розташовані у межах досяжності цих ракет.
Експерти проте кажуть, що більшість північнокорейських ракет мають вкрай низьку точність і не можуть влучити у ціль.
США і сусіди Північної Кореї засудили випробування ракет КНДР, а гнівна риторика між США і КНДР посилилася. Президент США Дональд Трамп назвав останній запуск небезпечним вчинком північнокорейського режиму.
У серпні американські ЗМІ повідомляли, що КНДР можливо вже вдалося розробити боєголовку, яку можна встановлювати на балістичні ракети. Після цього Трамп пригрозив КНДР "вогнем і люттю" в разі, якщо Пхеньян надумає погрожувати США.
У відповідь державні ЗМІ Північної Кореї опублікували повідомлення, в якому говорилося, що Пхеньян розглядає можливість ракетного удару по військових базах США на острові Гуам в західній частині Тихого океану.