Слухай онлайн
Політика

Банкова приготувала юридичну пастку на позачергове засідання Ради, - ЗМІ

Група експертів на чолі з радником президента Андрієм Портновим готує на позачергове засідання Верховної Ради пакет змін до так званих "законів про диктатуру", прийнятих парламентською більшістю 16 січня.

Про це ZN.UA повідомило високопоставлене джерело у Міністерстві юстиції.

Джерело попросив ZN.UA проінформувати громадськість і народних депутатів від опозиції і парламентської більшості про пастці, яку таїть у собі даний документ.

Якщо законопроект буде проголосовано на засіданні Верховної Ради, це автоматично легітимізує скандальні закони, а також процедуру їх прийняття - в "ручному" режимі і без належного підрахунку голосів.

За словами джерела, "закони про диктатуру" необхідно скасувати на підставі рішення регламентного комітету з-за грубих порушень процедури голосування. Після цього їх можна розглянути заново за звичайною процедурою.

Джерело ZN.UA зазначив, що голосування за зміни в закони від 16 січня може стати пасткою не тільки для опозиції, але і для тих депутатів від більшості, які при звичайній процедурі голосування не підтримали б дані документи.

Голова правління Центру політико-правових реформ, експерт з питань публічного права Ігор Коліушко в коментарі ZN.UA підтвердив ці побоювання.

"Закон - це нормативно-правовий акт, прийнятий згідно з процедурою, визначеною законом про регламент. Ці "закони" взагалі не були проголосовані - це визнав навіть їх автор Олійник. Таким чином, вважати їх законами не можна, а значить і не можна вносити в них зміни", - зазначив експерт.

"Якщо Верховна Рада, зокрема опозиція проголосує за зміни, то вона легітимізує закони в цілому. Потрібно просто визнати, що цих законів не існує", - підкреслив він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ