Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Економіка

Банки знижують ставки по депозитах

З початку року банки почали поступово знижувати ставки по депозитах, повідомляє видання "Дело".

 

Позахмарні 27-28% річних у гривні і 16-17% у доларі пішли в історію. За даними компанії "Простобанк Консалтинг", середні ставки на цей момент по річних депозитах становлять 19,14% у гривні та 10,42% в доларах. У порівнянні з початком 2010 року прибутковість депозитів знизилася на 1,85 процентного пункту (п.п.) за гривневими вкладами та на 0,99 п.п. - за доларовими.

Залучати ресурси під високі відсотки банкам вже немає сенсу - вилучені в кінці 2008-го - на початку 2009 року депозити повертаються в банки. Так, сукупний обсяг коштів населення в українських банках збільшувався останні п'ять місяців поспіль.

Разом з тим розміщувати залучені кошти банкам за великим рахунком ніде - знайти позичальників, які беруть кредит під 25-30% річних у гривні, дуже проблематично, а валютне кредитування для більшості клієнтів заборонено. Як результат - тримати високі ставки по депозитах для банків зараз велика розкіш і невелика потреба.

Банки, які вже знизили прибутковість внесків, відзначають уповільнення зростання депозитних портфелів.

Швидше за все будуть падати в ціні валютні вклади. Це й не дивно - якщо на дорогі гривневі кредити попит невеликий, але є, то валютним кредитуванням банки практично не займаються, тому що не мають права видавати позики в інвалюті позичальникам, які не отримують валютну виручку. Відповідно, доларів і євро банки потребують набагато менше (тепер основне застосування валютних коштів - заміщення раніше залучених ресурсів в інвалюті).

Вклади в національній валюті будуть "дешевшати" менш активно. Деякі фінансисти навіть навпаки прогнозують незначне зростання прибутковості гривневих внесків.

Ще однією тенденцією ринку депозитів стане падіння ставок за короткостроковими вкладами. Час тотальної недовіри населення до банків пройшов, тому фінустанови поступово починають відмовлятися від високої прибутковості по "коротких" депозитах, стимулюючи приріст в основному строкових вкладів. Так, за даними компанії "Простобанк Консалтинг", прибутковість короткострокових депозитів в інвалюті знизилася на 1,5-2,5 п.п., гривневих - 1-2 п.п.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ