Слухай онлайн
Економіка

Бензин буде дорожчати, - експерт

Динаміка сировинних ринків минулого року поступово починає позначатися не тільки на вартості бензину на АЗС, який продовжує повільно дорожчати, але і на інфляції, що перевищила в 2017-му очікування багатьох чиновників і експертів.

Пише в своїй статті для DT.UA Максим Пархоменко, аналітик "Альпарі".

Як зазначається в матеріалі, тренд на підвищення цін на основні сорти нафти був закладений ще в позаминулому році на засіданні ОПЕК, в рамках якої світові виробники заморозили обсяги видобутку нафти, а потім знизили обсяги виробництва в цілому. Ці фактори сприяли подорожчаню чорного золота.

У першому кварталі нинішнього року ціни на нафту зростають і будуть зростати з низки причин, вважає експерт.

По-перше, на цей процес вплине зростання світової економіки і, як наслідок, збільшення споживання сировинних ресурсів.

По-друге, згідно з прогнозами ОПЕК, світове виробництво нафти буде знижуватися.

"Вже в наступному кварталі ми можемо побачити поступове збільшення цін нафти і зростання ціни Brent вище за позначку в 70 дол./бар", - йдеться в статті.

Для України зміна ціни нафти буде задавати темп вже на наших заправках в нинішньому році. Так, її зростання на 10 доларів в останньому кварталі минулого року призвело до збільшення вартості палива до рівня 29-30 грн за літр.

"У нашому випадку в поточному кварталі більш ніж реально очікувати вартість одного літра 95-го на позначці, що істотно перевищує 30 грн. Факт збільшення ціни палива буде впливати і на загальну динаміку інфляції. Тому її показники можуть обігнати прогнози уряду на кілька відсотків, досягнувши рівня вище 8% в рік", - резюмує автор матеріалу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ