У Білому домі збираються використати рахунки іноземної допомоги США для повернення мігрантів до країн, що постраждали від конфліктів, попри те, що адміністрація Трампа прагне скоротити такі витрати.
Про це повідомляє The Washington Post після ознайомлення з проєктами внутрішніх документів.
Адміністрація президента США Дональда Трампа розробила плани витратити до 250 млн доларів, призначених для іноземної допомоги на фінансування вивезення та повернення людей з районів активних конфліктів.
Повідомляється, що план передбачає повернення 700 тисяч українських та гаїтянських мігрантів, які виїхали до Сполучених Штатів на тлі триваючого насильства на їх батьківщині.
Пропозиція, про яку раніше не повідомлялося, перебувала в стадії розробки до травневої заяви Міністерства національної безпеки США. Нею відомство запропонувало іммігрантам, які добровільно «самодепортуються» до своїх країн, отримати стипендію у розмірі 1000 доларів від уряду США.
Хоча попередні адміністрації підтримували використання коштів платників податків для добровільної репатріації мігрантів, пропозиція, розроблена за президента Дональда Трампа, є незвичайною.
Вона включає людей, які втекли з деяких найнебезпечніших куточків світу, і, схоже, має на меті обійти Міжнародну організацію з міграції (МОМ), орган, пов'язаний з ООН, який зазвичай допомагає повертати мігрантів додому.
Таке використання коштів контрастує з прагненням адміністрації різко скоротити іноземну допомогу. Ліквідація Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) припинила 80 відсотків його програм, включаючи ті, що обслуговували Україну, Гаїті та інші проблемні країни.
Окрім українців та гаїтян, у проєктах документів також згадуються афганці, палестинці, лівійці, суданці, сирійці та єменці, зазначаючи, що вони також можуть бути мішенню в рамках програми добровільної депортації.
