Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Близнюк: Якщо послуга ЖКГ не надана, вона не повинна оплачуватися

Мінрегіон розробив принципову систему взаємостосунків споживача та виконавця послуг, що відображається у проведенні системної комунальної реформи. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк під час засідання Кабінету міністрів.

"По суті, саме поява ефективного власника – єдиний шлях до формування справедливого тарифу з утримання будинків. Формуючи тариф ми повинні продовжувати реформування галузі та забезпечити дієвий контроль з боку споживачів послуг", - заявив він.

"Що саме пропонується: постачальник послуг пропонує перелік послуг, куди входить обов’язків санітарний мінімум та додаткові послуги з благоустрою. Споживач, в особі колективного власника чи уповноваженого власниками представника погоджує перелік і вартість цих послуг. Також споживач забезпечує контроль якості та повноти виконання договору", - сказав міністр.

"При чому якщо послуга не надана – вона не повинна оплачуватися. Якщо послуга надана не в повному обсязі – оплата повинна бути перерахована", - заявив Близнюк.

За словами голови Мінрегіону, відомство зараз розробляє Порядок доведення інформації про тарифи до споживачів, що має гарантувати отримання ними вичерпних відомостей про перелік житлово-комунальних послуг, структуру ціна і тарифів, їх зміну з детальним обґрунтуванням (за необхідності), чіткий регламент врахування думки громадян.

Також вносяться зміни в Порядок затвердження тарифів, стосовно обов’язковості отримання висновку Держінспекції з контролю за цінами, повідомляє Мінрегіон.

"Відповідним розпорядженням уряду необхідно закріпити за облдержадміністраціями обов’язковість моніторингу рішень органів місцевого самоврядування про підвищення тарифів і надання цієї інформації Мінрегіону для узагальнення", - зазначив Близнюк.

"Проекти згаданих нормативно-правових актів протягом тижня будуть направлені на погодження до центральних органів влади та, після узгодження, до Кабінету міністрів", - додав Близнюк.

Українська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ