Слухай онлайн
Економіка

Борг Львівщини за газ -- 72 мільйони гривень, а на погашення – чотири дні

Заборгованість Львівської області за газопостачання станом на 8 січня становить 72 мільйони гривень. Про це сьогодні повідомив журналістам голова Львівської обласної державної адміністрації Микола Кміть після селекторної наради із заступником глави Секретаріату Президента Романом Безсмертним, яка була присвячена вирішенню газового питання.

За словами керівника області, переважна більшість цієї суми назбиралася протягом останнього місяця у зв’язку із відтермінуванням оплати за газ. Із цієї суми 50 % боргів має місто Львів. Водночас, за дорученням Романа Безсмертного та на порхання представника «Нафтогазу України» Володимира Кирилича, області треба терміново погасити борги за газ до 16 січня.
Водночас, за словами Кметя, частково проблема у розрахунках виникає під час банківського переказу, коли підприємства демонструють керівнику області платіжки з повним розрахунком за газ, а банки затримують ці кошти. Тому вони і не надходять на рахунки «Нафтогазу».
Водночас, як повідомив Кміть, населення Львова та області платить добре за спожитий газ і теплову енергію. Частково проблема є у «Львівтеплоенерго», яке має близько 30 мільйонів боргів. Тому Кміть пропонує керівникам підприємств-боржників брати кредити для погашення великих боргів аби встигнути розрахуватися за газ до зазначеного Безсмертним терміну.
Також частина підприємств Львівщини перейшла на альтернативне паливо, зокрема Добротвірська ТЕС та НПК «Галичина», які працюють на мазуті.
Як загалом підкреслив голова ЛОДА, Львівщина має всі передумови, аби вчасно розрахуватися за газ. Тих керівників підприємств, які не зуміють проплатити за спожитий газ, Кміть обіцяє викликати до себе аби шукати виходи із ситуації. На думку Кметя, виходи із ситуації мають бути кардинальними, і якщо підприємство не може платити за газ, його треба закривати.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ