Звернення із пропозицією внести борщівник Сосновського до переліку шкідливих організмів скерують до Міністерства аграрної політики та продовольства України. Дану ініціативу підтримали департаменти екології Тернопільської та Івано-Франківської облдержадміністрацій. Про це повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Олексій Балицький, повідомила прес-служба Львіської ОДА.
"З року в рік ситуація з поширенням борщівника Сосновського в межах області набуває значних масштабів, - розповідає Олексій Балицький. - Площа, яку займає цей вид налічує понад 1 104 гектарів. Найбільше страждають від поширення цієї рослини Турківський та Дрогобицький райони, де вона росте на площі у 183 та 157 гектарів відповідно. Складна ситуація також у Сколівському та Радехівському районах, площа поширення борщівника становить 140 та 100 гектарів відповідно".
За словами Олексія Балицького, основною причиною розповсюдження борщівника є несвоєчасний обробіток земель, які перебувають в приватній власності чи надані у користування на умовах оренди. Якщо ж борщівник офіційно визнають шкідливим організмом, відповідні органи отримають можливість вплинути на власників земельних ділянок, які не використовують їх за призначенням. Тобто зможуть карати фінансово.
"Викошування борщівника не приносить очікуваних результатів, - пояснює директор департаменту екології. - Відповідно, потрібно застосовувати більш радикальні методи. Зокрема, ефективний метод – агротехнічний. Він дає ефект уже за один рік, що підтверджує досвід Дрогобицького району".
Так, ще у 2014 році на території Бистрицької сільської ради налічувалося більше 40 гектарів борщівника, з яких майже 30 гектарів це пайові землі, які не використовувалися за цільовим призначенням. На сьогодні ситуація змінилася. Обробіток території розпочали вже восени і продовжили ранньою весною, висадивши кукурудзу. На сьогодні ця територія фактично очищена від борщівника.