Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

Бойко розповів, що Україні потрібно від РФ та Євросоюзу в обмін на ГТС

Перемовини з РФ, присвячені транзиту, базуються на двох принципах, розповів міністр палива і енергетики Юрій Бойко.

Для створення тристороннього консорціуму з управління українською газотранспортною системою (ГТС) від Росії необхідний газ для її заповнення, а від Європейського союзу - гроші на її реконструкцію. Про це повідомив міністр палива і енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко на прес-конференції у Києві в середу, 18 січня, повідомляє ZN.UA.

«Ми повинні мати гарантії транзиту газу до Європи з боку наших російських партнерів, і ми повинні залучити Європу, щоб вона дала гроші на реконструкцію ГТС. Найбільше підходить модель тристороннього консорціуму, яка є базовою в цих перемовинах», — сказав Ю.Бойко.

При цьому міністр зазначив, що, незважаючи на підписаний раніше меморандум з європейськими банками про залучення коштів на модернізацію української ГТС, Україна ще не отримала чіткої відповіді, коли можуть бути виділені ці кошти.

При цьому Ю.Бойко нагадав, що Україна вже почала вкладати власні кошти у реконструкцію ГТС.

Разом з тим нагадаємо, що Євросоюз досі не отримував від Києва офіційної пропозиції щодо створення тристороннього консорціуму на базі української ГТС, незважаючи на розмови про це ще з 2003 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ